Бюджет Вінниччини в наступному році складе понад 10 мільярдів

У наступному році бюджет Вінницької області зросте на 29% у порівнянні з попереднім і складе 10 мільярдів 232 мільйони гривень. В абсолютних цифрах зростання прогнозується на понад два мільярди.

Про це сьогодні, 15 грудня під час спеціального брифінгу повідомив директор Департаменту фінансів Вінницької ОДА Микола Копачевський. Основна частина надходжень до бюджету – понад 82% – це податки на доходи фізичних осіб.

За словами чиновника, цей бюджет є більшою мірою технічним, його мета – зберегти фінансування найбільш ефективних програм, які були реалізовані ще в попередньому році. Передусім ідеться про програми підтримки фермерів, відшкодування вартості доїльного обладнання приватним садибам, програма “Ліси Вінниччини”, “Доступне житло”, підтримка учасників АТО. Лише на відшкодування витрат перевізникам за обслуговування пільговиків передбачено 13 мільйонів гривень.

Читайте також: Бюджет Вінниці у 2018 році складе майже п’ять мільярдів

Структура видатків бюджету коротко виглядає наступним чином: охорона здоровя – 53%, освіта – 32%, культура – 6%, будівництво на містобудування – 6%, фізкультура і спорт – 2%, агропромисловий розвиток – 2%, органи місцевого самоврядування – 1%, інші видатки – 1%.
Зокрема директор департаменту звернув увагу на те, що за три роки видатки на фізичну культуру та спорт зросли втричі: “Ідеться передусім не про спорт великих осягнень, а про дитячі секції, інтернати і так далі. Марафони, напівмарафони, велопробіги – це “народний спорт”. Чим більше ми витрачатимемо на фізкультуру, тим менше піде коштів на медикаменти – це основна логіка такого процесу”, – зазначив Копачевський.

Окрім того, за його словами Вінниччина – єдина область в Україні, де одночасно будується чотири великих заводи, і вже зараз область відчуває значний дефіцит робочої сили.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору