БУР у Барі: волонтери з усієї країни ремонтуватимуть будинки та облаштують міський простір

Волонтери з “Будуємо Україну разом” протягом чотирьох тижнів допомагатимуть з ремонтом будинків у місті Бар та облаштовуватимуть там міський простір.

Волонтерський рух “Будуємо Україну разом” (БУР) влаштовує довготривалий табір на Вінниччині в місті Бар.

– Роблячи щось в тих чи інших населених пунктах, ми намагаємося активізовувати громаду залучати якось до громадянського життя місцеве населення. Ми хочемо щоб вони бачили, що все в їхніх силах і вони можуть без чиєїсь допомоги зі сторони щось робити в себе на місцях. Якщо вони хочуть створити відпочинкову зону чи намалювати мурал, чи просто комусь допомогти, то цілком можуть то самі зробити. Своїм прикладом ми показуємо їм, що вони можуть то робити, – розповідає Віра Пасішнюк, одна з координаторок табору.

Читайте також: Відновити село після вибухів: до Павлівки з’їжджаються волонтери з усієї країни. ФОТО

Бар був одним з 93 населених пунктів, які запросили до себе волонтерів БУРу. Згодом містечко з Вінниччини потрапило до переліку дев’яти місць, де БУР робитиме свої проекти цього року. Тамтешній табір по-своєму експериментальний, адже він триватиме майже місяць. Перші два тижні працюватимуть приїжджі волонтери. Їх буде більше 20 людей з різних частин України. Місцеве населення також долучатимуть – третій тиждень табору організатори співпрацюватимуть виключно з місцевими волонтерами.

– Будемо разом з ними працювати, доробляти громадський простір, який ми там собі запланували. Можливо у них виникнуть ідеї і ми ще щось зможемо зробити за цей час.

Під час заключного тижня знову спільно працюватимуть приїжджі та місцеві волонтери.

БУРівський табір розрахований так, щоб учасники окрім роботи могли ще вчитись чомусь новому. Зазвичай вони працюють до третьої години дня, а решту часу витрачають на культурно-освітню програму.

– В нас буде три сім’ї, яким ми будемо допомагати. Перша – це сім’я демобілізованого АТОвця Володимира. В нього будемо робити ремонт всередині будинку. Він сам будівельник, щось трохи почав робити, але фінансово то важко. Будемо допомагати штукатурити, шпаклювати, вікна замінювати, частину даху перекриємо, – описує програму координатор будівельного напрямку Ігор Мосевич.

В будинку, де проживає дитина з інвалідністю, волонтери займуться утепленням фасаду, проведенням каналізації та облаштуванням ванної кімнати і кухні. Для третьої родини (теж родина АТОвця) планують відремонтувати дах та зайнятись косметичним ремонтом всередині будинку.

Окрім цього БУРівці займуться створенням муралу в Барі. На даний момент місцеві жителі саме подають заявки, де вказують, що саме вони хотіли би бачити в якості муралу. Тамтешнім громадським діячам допомагатимуть з облаштуванням приміщення.

– Там є приміщення, де вони займаються. Їм якраз влада його надала і те приміщення трохи захаращене зараз. Ми їм трохи допоможемо з відновленням цього приміщення.

А громадській організації “Актив Бар” волонтери допоможуть зі створенням сцени під відкритим небом.

Під час культурно-освітньої програми організатори хочуть в першу чергу познайомити учасників з новою місцевістю. Вони влаштують екскурсії Баром і поїдуть в Бушу та Лядову.  

– В Барі є дуже багато активних людей, яких ми хочемо долучити до того щоб вони поділились своїм досвідом перебування в місті. Однією з них є Оксана Бас, яка займається еко-туризмом, – розповідає Олександра Теслюк, координаторка культурно-освітнього напряму.

Гості з Дрогобича та Костянтинівки ділитимуться власним досвідом розвитку маленьких міст і пошуку можливостей для розвитку.  

– Надаючи місцевим можливість такого спілкування з волонтерами, показуємо їм, що можна разом зібратися і власними силами щось створити.

Кошти на будівельні роботи, харчування та проживання волонтери знаходять самі. В даному випадку частину фінансування надаватиме Мінмолоді та спорту, решта залучається від соціально-відповідального бізнесу. Під час табору волонтери проживатимуть на території дитячого табору “Фортуна”.

– Зазвичай ми все (робочі інструменти – ред.) возимо з собою і ще намагаємось на місцях шукати. Будівельні матеріали частково покриває міністерське фінансування та бізнес, який ми намагаємось включати. Ми, зазвичай, не просимо грошей, кажемо, що цій сім’ї, наприклад, двері треба. Бізнес можу так допомагати, – зазначає Віра Пасішнюк.

Табір “БУР у Барі” розпочинаєтья 27 травня і триватиме до 24 червня. Охочі долучитись можуть заповнювати анкету волонтера.

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору