Бунт живих проти мертвих: мешканці Сабарова не хочуть цвинтаря під боком

Ще ніколи у Вінниці так гостро не стояло питання створення міського кладовища. Однак, резерви існуючих цвинтарів міста вичерпуються, і начебто виділено 36 гектарів для нових поховань. От тільки мешканці мікрорайону Сабарів стали горою – вони не бажають поряд зі своїми будівлям бачити хрести та вінки.

Питання створення нового кладовища у Вінниці порушили ще у квітні 2016 року. Тоді на мітинг під мерію прийшли мешканці мікрорайонів “Академічний” та Сабарів.

Головною претензією людей було те, що начебто територія цвинтаря буде знаходитися надто близько від їх будівель. Тоді було створено робочу групу, до якої увійшли також представники вищезгаданих мікрорайонів, було узгоджено межі цвинтаря. Ніби, про все домовилися, затвердили, що територію обсадять кількома рядами ялин – щоб вид на кладовище не дошкуляв тамтешнім мешканцям.

А вже у квітні 2017 року на сайті публічних закупівель  опублікували відповідний тендер  вартістю у понад 40 мільйонів.

На нове кладовище біля Сабарова та «Академічного» виділили понад 40 мільйонів

Виявилося, проблема не вщухла і вже 19 червня мешканці Сабарова вийшли на мітинг – загородили дорогу техніці, котра прямувала на будівнитцо. Кажуть – нехай мерія шукає інше місце для цвинтаря.

  • Іншого місця просто немає, – говорить директор департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Володимир Ніценко. – У нас немає де ховати небіжчиків. На Сабарові – 15 місць залишилося, у Луці Мелешківській – 150. Фактично, за місяць-два вінничанам вже не буде де хоронити своїх рідних. І самим мешканцям Сабарова – теж.

За словами Володимра Ніценка, нового цвинтаря, котрий розрахований на майже 40000 місць, має вистачити на 20-25 років.

Проте, люди слухати нікого не хочуть і готові далі мітингувати. Заявили, що принесуть вінки під мерію вже завтра – 23 червня. Саме цього дня буде відбуватися сесія депутатів Вінницької міської ради.

Фото: 20 хвилин, depo.ua, ВінницяОк

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору