× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Буг вкрився дивною піною: воду здали на аналіз. ФОТО

У Вінниці днями неподалік Київського мосту на поверхні річки Південний Буг з’явилась пінна плівка жовтуватого кольору. Вінничанин Роман Ворона опублікував фото забрудненої водойми.

Очільник Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг Андрій Магера у коментарі Vежі не зміг надати інформацію про походження піни та чи становить вона небезпеку для річки, людей та навколишнього середовища загалом, оскільки визначити це може тільки експертиза.

– Здали на аналіз, чекаємо результату, – говорить Андрій Магера та додає, що паралельно робить дослідження санстанція та Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України. Як зазначив Магера, він працює на посаді очільника БУВР Південного Бугу з жовтня минулого року і за цей період подібних явищ на річці не спостерігав.

У цей же час під дописом Романа Ворони – чимало гнівних коментарів. Користувачі обурюються станом річки та висловлюють припущення про джерела її забруднення та те, які міри покарання потрібно застосувати до винних у ситуації. Деякі коментатори заявляють, що таке явище спостерігають щонайменше останні 10 років, інші кажуть, що аналогічна ситуація з річкою наразі в селі Біла на Ямпільщині.

“Живу біля річки, таке явище спостерігаю кожного року (вже років з 10, раніше не придивлялася), але ця піна наче з роками збільшується. Малою мені сусідка казала, що це наші миючі вже не фільтруються!(((” – зокрема пише Юліана Лабчук.

Що стосується прибирання піни, то за словами Магери, оскільки Басейнове управління не уповноважене прибирати забруднення в межах населених пунктів, то вирішувати питання з його ліквідації має міська влада.

Водночас, очільник Департаменту комунального господарства та благоустрою Володимир Ніценко у коментарі Vежі зазначив, що навпаки, очищення річок належить до повноважень саме Басейнового управління.

Також Володимир Миколайович зауважив, що у будь-якому випадку міська влада не залишиться осторонь та вживатиме необхідні для очищення річки заходи, а першочерговим завданням спільно з “Муніципальною поліцією” є визначення джерела забруднення.

Також Ніценко повідомив, що невдовзі у Вінниці відбудуться громадські слухання щодо Проекту по очищенню річки Південний Буг. Про час та місце слухань буде повідомлено згодом.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору