Британські дебати по-вінницьки: у садибі Коцюбинського стартує дебатний турнір області

Протягом цих вихідних – 27 та 28 травня – у Вінниці відбуватиметься чи не найбільший дебатний турнір області. Змагатися в умінні переконувати опонентів та публіку будуть 56 гравців, а розпочнеться захід у садибі-музеї Михайла Коцюбинського.

Обласний дебатний турнір «Кубок Поділля» відбуватиметься вже вчетверте. Протягом двох днів учасники – 56 гравців, семеро суддів та волонтери – мають подолати п’ять відбіркових раундів, де мають дискутувати на суспільно-важливі теми. Які саме – звісно, судді не називають, аби учасники не мали змоги підготуватися заздалегідь.

Перемогло «зло»: у Вінниці студенти влаштували дебати по-британськи

Дебати відбуватимуться в два етапи – півфінал та фінал, а оцінюватимуть гравців професійні судді із Києва, Одеси, Харкова та Вінниці.

Турніру, який відбуватиметься у Вінниці у ці вихідні, передував двотижневий відбір кращих учасників по всій області. Так, дебати перед цим вже відбулися у  Жмеринці, Бару, Козятині та Гайсині. Тренерами учасників стали учасники громадської організації «Вінницький дебатний клуб» (SetUp), які мають уже не один рік досвіду гри у дебати. Тренували гравців за всіма правилами дебатів, основа яких була закладена ще у британському парламенті.

Олег Ходаков та команда тренерів “SetUp”

  • Даний проект направлений на те, щоб дати поштовх до розвитку молодим людям не тільки із Вінниці, але й із регіонів. Дебати вчать учасників не лише виступати публічно, а й критично мислити, приймати рішення і аргументовано відстоювати власну позицію, що дуже важливо для молодих лідерів» – зазначає Олег Ходаков, організатор турніру.

Після відкриття турніру у музеї-садибі Коцюбинського дебати продовжаться у педагогічному університеті.

Даний захід відбувається за підтримки управління соціальної політики та молоді Вінницької ОДА, та благончиців з краундфандингової платформи  Спільнокошт».

Позначки: , , , , , , , , , ,

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією