× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Бронзовий «Хлопчик-мізинчик»: новий рекорд України планують зафіксувати на Вінниччині. ФОТО, ВІДЕО

У Вінницькій області хочуть встановити національний рекорд з виготовлення найменшої металевої скульптури – «Хлопчика-мізинчика». Його автор стверджує, що це – найменша скульптура у світі.

Як повідомили «Укрінформ», цей рекорд планують зафіксувати на Вінниччині до Дня туризму, 27 вересня

Відомо, що скульптор Володимир Заєць презентував «Хлопчика-мізинчика» ще на початку червня. Бронзову фігурку, заввишки приблизно 4 сантиметри, він розмістив на двометровому постаменті у вигляді велетенського чобота-скорохода з суцільного дерева, на халяву якого й видирається малюк.

– Як ми зараз в Європу прагнемо потрапити – так він прагне потрапити ось у цей чобіт і мчати по життю, – розповів Володимир Заєць журналістам «Сьогодні». 

Зараз скульптура-рекордсменка розташована на території садиби у селі Гайовому Барського району, господарі якої займаються зеленим туризмом.

 

У сюжеті «Сьогодні» зазначили, що над цією скульптурою 53-річний майстер працював два місяці, а загалом у ремеслі він вже 10 років. За цей час Володимир Заєць створив уже сотні фігур з дерева. Наприклад, до його будинку веде алея з казковими героями, які для квітника замовила дружина, у дворі – скульптура Баби-Яги в ролі балерини, смішний віслюк, персонаж з відомого мультфільму «Жив-був пес» та багато іншого. Скульптор каже, що ці фігури – витвір природи, а він лише трохи їх удосконалює.

До речі, «Хлопчик-мізинчик» не перший виріб-рекордсмен митця: на його рахунку є велетенська дерев’яна ложка, яку оздобили майстри Петриківського розпису, найвищий вказівний знак з найбільшою кількістю напрямів (понад 50) і скульптура Тараса Шевченка, яку вирізали дев’ять тисяч людей.

Також художник зізнався журналістам, що сподівається «Хлопчик-мізинчик» увійде не тільки до Книги рекордів України, а й до Книги рекордів Гіннеса.

У повідомленні «Укрінформ» зазначили, що цією ініціативою митець започаткував соціальний проект, спрямований на збереження села Гайового та розвиток місцевого ручного ремесла.

Читайте також: Найбільші, найменші, наймасовіші: ТОП-10 рекордів Вінниччини: ІНФОГРАФІКА 

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору