× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

«Броньована вишня»: меморіал «Дерево свободи» на честь Небесної сотні у Вінниці можуть взяти під броньоване скло. ЕСКІЗ

У Вінниці до 20 лютого планують встановити «Дерево свободи» – скульптурну композицію, яка має на меті вшанування пам’яті загиблих під час Революції Гідності.

Та у місті останнім часом триває конфлікт навколо цього питання: низка активістів вимагають припинити будь-які роботи з облаштування «Дерева свободи» та повернути на Площу Героїв Небесної сотні погруддя Шевченка, яке було тут раніше, втім потім було перенесене до музею школи № 22.

На сторінці автора проекту «Дерево свободи», скульптора Бориса Данилюка, опублікувано допис, в якому зазначається, що «через погрози провокаторів розбити монумент, планують після відкриття меморіалу, цілодобову охорону! В подальшому плануємо оберігати пам’ятник за допомогою броньованого скла!».

Читайте також: “Підемо на злочин, але пам’ятник майданівцями поставити не дамо”: як тривало протистояння на Майдані Небесної Сотні у Вінниці. ХРОНОЛОГІЯ ПОДІЙ

Відтак, під дописом розміщено фото одного із можливих варіантів:

Також на сторінці Бориса Данилюка зазначено, що вишня була у слов’янській українській культурі символом незламності духу, оберегом батьківщини.

Раніше ініціатори встановлення меморіалу Небесній Сотні спростували закиди протестувальників та пояснили концепцію пам’ятника. ЗАЯВА

Читайте також: У Вінниці на мітингу сталися сутички, лунали антисемітські гасла та оголосили ультиматум. ФОТО, ВІДЕО

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору