× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

БПП забрало все: оголошено офіційні результати виборів ОТГ на Вінниччині

У трьох об’єднаних територіальних громадах області 30 квітня відбулися перші вибори.  У  Мурафі Шаргородського району, Кунці Гайсинського району та Якушинцях Вінницького району обирали сільських голів та депутатів. Троє новообраних  голів  ОТГ від БПП “Солідарність”. І вони нині діючі сільські голови.

За інформацією ресурсу “Місцеві вибори”, головою Якушинецької сільської об’єднаної територіальної громади став діючий сільський голова Василь Романюк (БПП “Солідарність”). За нього віддали голоси 82,8% виборців.

За інформацією ЦВК, до Якушинецької ОТГ обрано 26 депутатів. Від БПП «Солідарність» – 10 депутатів (38,5%), від «Народного фронту» – 4 депутати (15,4%), «Самопоміч» – 3 депутатів (11,5%),  «Батьківщина» – 3 депутатів (11,5%) і 6 депутатів-самовисуванців (23,1%).

  • Вибори пройшли: сільських голів обрано, депутатів обрано. Перемогли діючі сільські голови – це два кандидати від партії БПП, а в Мурафі самовисуванець проводив кампанію за підтримки БПП, – каже голова обласного осередку Комітету виборців України Владислав Телень.

Головою Кунківської сільської об’єднаної територіальної громади став Василь Безбах (БПП “Солідарність”). За нього віддали свої голоси 975 виборців, тобто 48,3% .

За даними сайту Гайсинської райради,  загалом із 3506 виборців у голосуванні взяли участь 2020, тобто 57,6%.

Із новообраних 22 депутатів Кунківської ОТГ: від  БПП “Солідарність” – 11 депутатів (50%), від “Батьківщина” – 5  депутатів (22,7%), від “Самопоміч” – 4 депутати (18,2%), від “УКРОП” – 1 (4,6%) та  1 (4,6%) депутат-самовисуванець.

Головою Мурафської сільської об’єднаної територіальної громади обрали Сергія Партека (БПП “Солідарність”). Він отримав підтримку від виборців у 45,5% голосів. Правда вибори депутатів до Мурафської ОТГ пройшли не у всіх округах, тож повторне голосування призначено ЦВК на 21 травня. Із 26 депутатів вибрали 25 від: “Батьківщина” – 13  депутатів (52%), БПП “Солідарність”  – 4 депутати (16%), “Сила людей” – 3 депутати (12%), “Свобода” – 2 депутати (8%) та  3 (12%) депутата-самовисуванця.

Під час цих виборів як на посади сільських голів, так і до депутатських корпусів більшість обраних – чоловіки.

За словами Владислава Теленя, вибори відбулися без порушень. Про відсутність грубих порушень під час місцевих виборів повідомили і в Головному управлінні Нацполіції області. Наприклад, під час виборів до Якушинецької ОТГ виявлено несвоєчасне зняття агатіаційних листівок кандидатів.

Представники Громадської мережі ОПОРА в області спостереження за виборами 30 квітня у сільських громадах не проводили.

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору