Боєць із Вінниці, який бореться за збереження ніг, терміново потребує коштів на операцію

Вінничанин Павло Кокошко прикутий до інвалідного візка через важкі травми ніг. Два роки тому він підірвався на розтяжці в зоні проведення АТО на Донбасі. Зараз є лікар, який готовий провести операцію, але у Павла немає на неї коштів.

Павло Кокошко служив у 30-й окремій механізованій бригаді з 2015 року. Поранення отримав у Волноваському районі Донеччини під час виконання бойового завдання для ремонту зв’язку. Сталося це 27 червня 2016 року, і як повідомили «Радіо Свобода», до повернення додому йому тоді залишалося всього 10 днів.

У повідомленні йдеться, що у шпиталях Волновахи та Дніпра лікарі радили бійцю зробити ампутацію, а в Одесі сказали, що будуть рятувати. Журналістам Павло розповів, що у шпиталі «що змогли – склепали», а далі розпочалися два роки боротьби не лише за збереження ніг, а й з байдужістю системи.

Наразі бійця демобілізували і виписали додому в стані інвалідності. Він пересувається на візку, має запальні процеси у місцях травм та обмежену рухливість кінцівок. Лікарі кажуть, що у Павла поки що є надія на операцію на одній нозі, але її необхідно робити якомога скоріше.

Вартість операції становить 256 652 гривень.

– Це витрати на три етапи, під час яких буде виконано складну пластику м’яких тканин гомілки, а також операції з відновлення сухожиль із застосуванням аутопластики та репозиційного апарату, – повідомив Станіслав Кушнаров, волонтер громадської організації «Єдність та допомога», який раніше допомагав рятувати кінцівки пораненим бійцям у проекті «Біотехреабілітація» (проект нещодавно призупинили).

На своїй сторінці у Фейсбук він написав, що Павло Кокошко є найважчим його підопічним, і «перспектив без нашої з вами допомоги немає».

– Надії бійця на одужання згасають, зазначив Станіслав Кушнаров. У місцях травм тривають запальні процеси та остеомієліт, є відкриті рани, руховий апарат лівої стопи сильно пошкоджений. Діагноз Павла: еквінусний стан лівої стопи, виражений рубцево-виразковий дефект м’яких тканин лівої гомілки з рубцевою контрактурою та спайками сухожиль тилових згиначів лівої стопи; вогнепальний остеомієліт правої великогомілкової кістки, виражені комбіновані контрактури обох колінних суглобів.

Також волонтер зазначив, що лише після відновлення лівої ноги Павла Кокошко, буде можливо визначити схему та вартість відновлення правої.

Надсилати кошти для порятунку ніг Павла можна на картку ПриватБанку: 5169 3324 0542 5318 (Станіслав Кушнаров).

Звіт про надходження пожертв регулярно оновлюється у цьому дописі на Фейсбуці.

У матеріалі «Радіо Свобода» також зазначили, що Павло сповнений оптимізму і каже, що довіряє Станіславу, бо бачив як «хлопців там не раз ремонтували і вони потім ходять».

До 2015 року Павло був укладчиком паркету та будівельником, а під час п’ятої хвилі мобілізації потрапив у зону бойових дій.

– Можна сказати взагалі не питали. Треба і все. Та й таких не було, щоб відмовлялися. Всі розуміли, що треба робити, – розповів він журналістам.

Кокошко прослужив рік і два місяці у 30-ій окремій механізованій бригаді й дотепер підтримує дружні стосунки із бойовими товаришами, більшість з яких залишилися служити за контрактом.

Досі боєць перебув на лікарняному, але тепер збирається звільнятися із лав ЗСУ. Про те, щоб продовжувати службу в армії на якійсь іншій, придатній для нього посаді, не замислювався.

– Я людина активна, а працювати сидячи – це не моє. Щось будемо думати далі, життя не стоїть на місці, – каже він.

На запитання: «Чи є розчарування?», Павло Кокошко зізнається, що є, але зовсім не в армії, чи службі, а у взаємодії із державними структурами.

– Розчарувався цими законами та бюрократами. Коли ти вже не потрібен, то всі відштовхують, один на одного спихують, ніхто нічого не знає… Купу паперів треба, стільки їх треба…що це жах. Ти потрібен поки ти в строю, а тільки ти занепав – все», – наголошує небагатослівний боєць.

Джерело

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору