Блискавична музика: канадійський піаніст-рекордсмен виступить із концертом у Вінниці

Найшвидший у світі піаніст та автор техніки гри на піаніно, яку ніхто не може повторити, Любомир Мельник – приїде у вересні до Вінниці з концертом.

Як розповів організатор концерту, Влад Сівак, «вмовляти» музиканта завітати до нашого міста довелося понад півроку.

  • Він є дуже зайнятою людиною, живе у Європі й там постійно виступає із концертними програмами та їздить у тури, – говорить Влад Сівак. – І ось нарешті вдалося влаштувати перший концерт Любомира Мельника у Вінниці.

Канадський 68-річний піаніст та композитор має українське походження. Народився Любомир Мельник у Німеччині, частину життя прожив у Канаді, частину – в Швеції, але говорить українською та, кажуть організатори, асоціює себе з Україною.

Любомир Мельник, як вже зазначалося, створив унікальну техніку гри на фортепіано, яку, запевнили організатори, впродовж понад 40 років повторити не може ніхто. Відтак його ім’я у музичному середовищі асоціюється із так званою «безперервною музикою», що базується на дуже швидких нотах і складних нотних послідовностях, що створюють «звукове полотно».

Тож відтак не дивно, що 1985-го року в Швеції Любомир встановив два світових рекорди:

  • зміг зіграти мелодію, витягуючи 19 із половиною нот щосекунди кожної рукою одночасно
  • виконав найбільшу кількість нот за годину гри, при швидкості 13-14 нот на секунду кожної рукою

Також Любомир є автором понад 120-ти музичних творів, у тому числі й тих, де є натяк на його українське коріння. Наприклад, один з його творів написано на вірші Тараса Шевченка, а окрему композицію Любомир Мельник присвятив Симону Петлюрі. Співпрацював композитор із французькими хореографами та низкою європейських та американських композиторів.

Пам’ятник Петлюрі у Вінниці встановлять на Покрову

Вінницький концерт Любомира Мельника 20 вересня (раніше організатори повідомляли про дату 25-те вересня) розпочнеться о 19:00 в приміщенні Вінницької обласної філармонії (вулиця Хмельницьке шосе, 7). Триватиме музичне дійство дві години.

Квитки можна придбати у мережі інтернет або ж у касах міста. Вартість квитків: від 100 до 300 гривень.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору