Біля Вінниці у небі «танцювали» міні-бомбардувальники: відбувся чемпіонат з авіамоделювання

Точні міні-копії літаків – транспортних, бомбардувальників та винищувачів – літали у небі поряд із Вінницею цих вихідних. Три десятки авіамоделістів із України, а також Молдови та Білорусі приїздили на відкритий чемпіонат із авіамоделювання.

Ці літачки могли робити все, чого не можуть зробити їх реальні прототипи: фігури вищого пілотажу, небезпечні маневри та навіть танці у небі під музику. Тривало це дійство на старому аеродромі, що по Немирівському шосе, два дні – 15 та 16 липня.

Змагалися радіокеровані та навіть реактивні моделі. «Важковаговиком» на змаганнях виявився 225-кілограмовий безпілотник, котрий першим привітав учасників змагань, повідомляє “24 канал”.

Леонід Хіміч уважно стежить за всіма викрутасами літаків – він є суддею змагань.

  • Важливо тут усе – підйом, розвороти, посадка. Словом, усе, що може робити справжній літак, – каже пан Хіміч.

  • Деякі фігури треба вчити півтора року, – каже авіамоделіст Олександр Якимчук. – Це такі фігури, як «Ролл» на максимальній швидкості, «Силова бочка» – це складна фігура.

А найдорожчим екземпляром став реактивний лайнер, вартістю у 35 тисяч євро. Його привіз до Вінниці киянин Сергій Мішен.

  • Для України це ексклюзивно тому, що є всього декілька реактивних літаків. У нас це не розвинений напрямок, – каже Сергій Мішен.

За його словами, на виготовлення авіамоделі витрачають до двох років, найбільше часу займає саме проектування. Але авіамоделісти готові витратити стільки часу та грошей лише за видовищність цього виду спорту.

  • Рівень майстерності спортсменів та рівень техніки зростають з кожним роком. На жаль, уваги від держави до цього виду спорту немає, – говорить президент обласної федерації авіамодельного спорту Ігор Преподобний.

Наступного року організатори готуються до ще більш видовищних змагань. Однак, територію колишнього аеродрому планують забудовувати під індустріальний парк, а тому доведеться шукати інше місце для проведення змагань.

Фото Віталія Трубникова

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору