Безкоштовна кава за велопрогулянку: у Вінниці анонсували інтерактивний еко-проект

Ті, хто їздить на велосипеді, ті, хто має сонячні батареї, а також вінничани, котрі переймаються енергоефективністю власних осель, невдовзі зможуть пити безкоштовну каву та отримувати знижки в магазинах. 
Київська компанія, що працює на ринку послуг з енергоефективності, запускає у Вінниці пілотний проект програми скорочення викидів вуглекислого газу в обмін на бали, які перетворюватимуться в гривневу знижку – три гривні за кілограм СО2.

Ідея полягає в тому, аби спонукати містян зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу, натомість захоочуючи знижками в закладах, магазинах та іншими принадами. Учасниками проекту є дві сторони: “клієнти” – велосипедисти, власники сонячних батарей у домівках та інші еко-активісти з одного боку, та “партнери”: магазини, кафе та ресторани, розважальні центри, супермаркети тощо. Саме партнери надаватимуть знижки клієнтам з огляду на те, скільки останні зароблять таких еко-балів.

До прикладу: “клієнт” проекту полюбляє їздити на велосипеді замість авто, тим самим не шкодячи атмосфері шкідливими викидами. Спеціальний мобільни додаток відстежує кількість кілометрів, що клієнт подолав на велосипеді та конфертує їх у еко-бали. За тим клієнт демонструє ці бали в закладі-партнері проекту та отримує там знижку чи іншу “плюшку”: наприклад, безкоштовну каву в кав’ярні.

Для цього нині завершують розробку безкоштовного мобільного додатку, платформи, де треба буде зареєструватися та створити власний кабінет, куди і нараховуватимуться бали. У компанії-розробника та адміністратора проекту ТОВ «КТ-Енергія» обіцяють запуск проекту у вересні.

Бали, які можна буде обміняти на знижки надаватимуться тим, хто їздитиме на велосипеді, впроваджує  заходи енергоефективності в оселях та має сонячні  панелі  на дахах (до 30 кВт).

  • У мобільному додатку для велосипедів буде GPS-трекер, який безпосередньо відстежуватиме рух мобільного телефону  та розпізнаватиме спосіб, за допомогою якого він рухатиметься, зокрема на велосипеді, шляхом застосування спеціального алгоритму, – розповідає директор компанії ТОВ «КТ-Енергія» Кирило Томляк. – Для них розрахунок балів відбуватиметься автоматично: проїхав певну кількість кілометрів – отримав на рахунок певну кількість балів.

Однак для тих, хто утеплив будинок чи користується сонячною енергію, за допомогою встановлених панелей, дані та конвертовані бали вноситимуть працівники компанії вручну. Компанія також проводитиме партнерам проекту безкоштовний експрес-аудит.

  • Один бал – це приблизно три гривні, а одна людина протягом року зможе заробити щонайменше 500 балів, – каже Кирило Томляк. – Ці бали і будуть предметом обміну на знижки або інші інструменти лояльності для учасників проекту.

Кожен заклад-партнер самостійно визначатиме суму знижки, яку на даватиме за еко-бали, а використати їх можна буде в за допомогою QR-коду.

Вінниця стала третім містом, куди приїхала компанія, якій необхідно знайти 10 партнерів для запуску проекту в місті. Пошук партнерів відбувається паралельно із  тестування платформи, щоб дізнатися думки та побажання майбутніх учасників платформи.

Мета проекту – скоротити викиди парникових газів, однак в той же час клієнти отримуватимуть заохочення у вигляді конкретних знижок, а партнери-заклади, що надаватимуть знижки, збільшуватимуть клієнтську базу та отримають нові маркетингові можливості.

Вінниця має плани скоротити викиди парникових газів на 22% до 2020 року, впроваджує систему енергоменеджменту бюджетних установ, сприяє розвитку відновлювальної енергетики та поширенню використання велосипедів. Тому в компанії вважають, що місто підходить для запуску у ньому такої мобільної платформи зі скорочення викидів СО2 із заохочувальними бонусами.

Сьогодні, 26 липня, на зустріч, що відбулася у міськраді, прийшли представники бізнесу та ОСББ. Присутніх також цікавило, у чому вигода приватній компанії від впровадження такого проекту. На що директор пан Томляк відповів, що бали в перспективі можна буде передавати, а точніше продавати, так як компанія – є адміністратором, то вона і отримуватиме певні  доходи з продажу.

Нині ж компанія  в свій ноу-хау-проект вклала понад 100 тисяч гривень. Про те, коли проект буде запущено і як до нього можна буде долучитися, VежА повідомить додатково.

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору