× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

«Базар. Ринок. Майдан»: вінничан запрошують на мистецький проект «RE:ВІЗІЯ 2019»

Цьогоріч мистецький проект «RE:ВІЗІЯ» триватиме у Вінниці з 26 березня до 1 квітня. Мешканці та гості міста зможуть відвідати візуальний проект «БАЗАР. РИНОК. МАЙДАН», сходити на концерт і навіть помалювати флуорисцентними фарбами.

«Ре:візія» – проект, який щороку знайомить вінничан з кращими зразками культурних досягнень з різних регіонів України у сфері візуального мистецтва. Він є мультидисциплінарним, тому складається з різних фахових напрямків культури та мистецтва, але головною завжди залишається експозиційна частина. І цього року такою частиною стане персональний візуальний проект художниці Іри Озаринської (Ozi) (Одеса-Венеція) під назвою «БАЗАР. РИНОК. МАЙДАН».

В анонсі заходу йдеться, що художниця представить його у форматі «виставка-скетч-роздуми» з формулою: продавець-товар-покупець.

Що цікаво, проект буде ніби не до кінця завершеним, адже авторка вважає за краще іноді виставляти свої проекти на якомусь етапі його створення. Таким чином глядачі допоможуть або розвивати ідею далі, або залишити її як є. У повідомленні йдеться, що це прямий, реальний діалог: пропозиція теми, слів і фраз в графічних зображеннях.

В рамках презентації цього проекту також відбудеться виступ студії танцю «НЬЮ АНС» з перформансом «Інтуіція», а також «Джазовий перформанс» від вихованців Вінницької дитячої школи мистецтв «ЮнВінДжаз».

Презентація «БАЗАР. РИНОК. МАЙДАН» відбудеться завтра, 26 березня, в «Галереї ХХІ» (вулиця Архітектора Артинова, 12-а). Початок – о 17:00. Вхід – вільний.

Крім того під час «RE:ВІЗІЇ 2019» для вінничан організують цикл майстер-класів від художниці Надії Білокур (Суми).

Як розповів Олександр Никитюк, голова правління у ГО «Лабораторія актуальної творчості», це буде робота зі світлом і створення картин з використанням флуоресцентних фарб. Пізніше з цих картин, які намалюють учасники майстер-класів, створять окрему експозицію, але деталей Олександр поки що не розкриває.

Робота з флуоресцентними фарбами, це медитативний процесс, – зазначає художниця Надія Білокур. – Ультрафіолетове освітлення дозволяє людині ніби переміститись в інший вимір, звільнитись від рамок реальності, відкрити свій внутрішній світ. Зображуючи прості символи, ми розкриваємо різні, безсвідомі сторони себе. Унікальна форма арт-терапії – флуорисцентний живопис або флюроарт – відкриває ваші двері.

Майстер-класи відбудуться 27 і 28 березня в «Галереї ХХІ» (вулиця Архітектора Артинова, 12-а). Початок – о 16:00. Участь – безкоштовна, але домовитися про неї можна буде під час відкриття проекту (завтра, 26 березня, з 17:00 до 20:00).

А 1 квітня в «Галереї ХХІ» відбудеться остання подія цьогорічного проекту – «Музична ревізія» за участю кращих вокалістів міста, солістів Вінницького естрадного оркестру «ВінБенд» та ансамблю скрипалів «Елегія». Початок о 17:00. Вхід – також безкоштовний.

Мистецький проект «RE:ВІЗІЯ 2019» відбувається у Вінниці щорічно з 2011 року. За час існування проекту в ньому брали участь відомі митці України та закордону: Віктор Сидоренко, Влодко Кауфман, Оксана Чепелик, Гліб Вишеславський, «Відкрита група», Інга Раубайте (Литва) та інші. Організаторами проекту є Департамент культури Вінницької міської ради, ГО «Лабораторія актуальної творчості», КЗ Центр концертних та фестивальних програм, ГО «Культурна стратегія – ХХІ», ГО «Креативний простір», регіональний Центр сучасного мистецтва «Арт-Шик».

На проведення мистецького проекту «RE:ВІЗІЯ 2019» Виконком міської ради виділив 20 тисяч гривень:
– оплата послуг з організації експозиційної (візуальної) частини проекту – 10 тисяч гривень;
– друкована продукція – 5000 гривень;
– придбання матеріалів для проведення майстер-класів – 5000 гривень.

Читайте також:

«Невід’ємні» люди, лелеки та «просто» куби: у Вінниці відкрилась RE:візія

Світ як арт-об’єкт: у Вінниці відкрили фотовиставку ленд-арту «Laikas». ФОТО

 Фото – з офіційної сторінки заходу у Фейбук

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору