Барська фортеця і пам’ятник «Щедрику»: культурні стартапи Вінниччини змагаються у всеукраїнській «битві містечок»

Сьогодні, 3 січня, стали відомі фіналісти проекту  «Малі міста – великі враження», організованого Міністерством культури для підтримки культурних проектів у невеличких містах та об’єднаних громадах. Серед понад 20-ти фіналістів з усієї країни – двоє із Вінниччини.

Про це повідомляє сайт Мінкультури.

Протягом листопада на участь у проекті було надіслано 158 заявок. Через велику кількість учасників організаторами було вирішено впровадити три етапи оцінювання проектів експертною радою. Наразі відбувся другий відбірковий етап, а в середині січня очікується заключний, третій,  де міста «захищатимуть» свої проекти. За результатами захисту лише шість проектів отримають фінансову підтримку в реалізації від Мінкультури.

Проекти-переможці отримають не лише як мінімум 500 тис. гривень на впровадження пілотних культурних стартапів, а й допомогу в розробці ексклюзивної ідеї, концепції, супроводі під час реалізації, в тому числі маркетинговому. Ідея конкурсу  «Малі міста – великі враження» – підтримати проекти, пов’язані з культурною спадщиною, що в подальшому сприятиме культурно-економічному розвитку та інвестиційній привабливості територій.

Відзначимо, що за схожою концепцією розвитку культурної привабливості невеличких міст влітку 2017-го на Вінниччині, у Тульчині відбувся перший Міжнародний фестиваль опери біля палацу Потоцьких Operafest Tulchyn.

Наразі фіналістами експертного оцінювання стали 22 проекти, серед яких – дві об’єднані територіальні громади із Вінниччини.

Тульчинська міськрада та ГО «Лабораторія актуальної творчості» із проектом «Леонтович-арт-квартал із встановленням пам’ятника пісні «Щедрик» не лише потрапила до списку фіналістів, але й набрала найбільшу кількість балів – 1030. А проект від Барської міської ради – «Створення відеоконтенту Барської фортеці» отримав – 967 балів, а це – третій результат у рейтингу оцінювання.

План Барської фортеці

Читайте також: Маршрутки Ford, сонячні станції та гастротуризм: чого досягли ОТГ Вінниччини за рік після створення

Фото forum.zamki-kreposti.com.ua

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору