× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Барабани будять Вінницю: що означав дивний перформанс біля театру Садовського. ВІДЕО

12 листопада, Вінниця. На годиннику – 18:20. Трохи більше, ніж півгодини до початку концерту геніальної “ДахаБраха”, що має відбутися в театрі Садовського.

На вулиці біля театру з’являється кілька молодих людей. Вони вдягають на себе протигази, рухаються ще кілька хвилин, але рівно о 19:27 – усі раптово застигають. Хтось щось розглядав у своєму смартфоні, та й так і “заморозився”. Хтось – спілкувався з іншими в протигазах і застиг у русі, ніби щось пояснював. Хтось саме зав’язував шнурівку на черевиках, обпершись на паркан – і в такій позі лишився стояти. Між ними походжав ще один дивний персонаж: чоловік в костюмі… носа.

За деякий час з театральних дверей виходять кілька дівчат – вони у дивних білих масках, прикрашених світлодіодами. Маски світяться містичним червоним сяйвом, дівчата – роздають перехожим флаєри на Air ГогольФест: мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва, який відбудеться вже цими вихідними, 17-18 листопада на території заводу “Кристал”, що на 600-річчя.

Зрештою на площі з’явився молодий чоловік з довгим волоссям, ззовні чимось схожий на Миколу Гоголя. Він бив у барабан: підходив до застиглих у протигазах, і бив в барабан ще сильніше.

Від цих звуків люди в протигазах знімали “гумовий виріб №2” з голів і… вдихали на повні груди. Вони перетворювалися знову на людей: живих, людей майбутнього, які можуть вдихнути на повні груди новим повітрям. Повітрям, що його створить мистецтво: сучасне, авангардне та сміливе, котре ми всі відчуємо вже за кілька днів під час Air ГогольФест у Вінниці.

Читайте також: “У Вінниці має з’явитися людина майбутнього – ми дамо їй повітря, щоб дихати”: відбулася презентація Air ГогольFest. ФОТО

Директор «ГогольФест» Максим Демський: «Ми хочемо абсорбувати аудиторію, яка не любить попси»

Понад 40 художників, рефлексія у підвалі та АЛІСА біля Вежі: що приготує арт-кухня «AIR GOGOL FEST»

Фото Ольга Мірошниченко, відео – Андрій Воробєй

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору