Балет світла, екскурсії підземеллям та ночі в музеях: як у Вінниці відзначать Ніч Європи. ПРОГРАМА

Традиційно під час святкування Дня Європи, у Вінниці відбуватиметься проект «Ніч Європи». У його рамках вінничани зможуть переглянути цікаві фільми, відвідати таємничі катакомби або ж просто насолодитися витворами мистецтва. 

Як повідомляє Вінницька міська рада, цьогоріч нічні атракції відбуватимуться на 9 локаціях.

 

Майдан Незалежності

Саме тут і відкриватимуть нічну сцену Дня Європи – о 21:00 виступить Київський театр з виставою-балетом «Дон Кіхот». Це сучасний експериментальний ballet of light (балет світла) про пригоди найпопулярнішого ідальго усіх часів та народів. За мотивами роману Мігеля де Сервантеса та за участю найактуальніших молодих українських акторів.

Європейська площа

У той же час – о 21:00 – біля вінницької вежі відбудуться вечірні показові виступи історичних реконструкторів з київського театру «Київська Русь».

Літературно-меморіальний музей Михайла Коцюбинського

23:00, 00:00, 1:00 – Перфоманс «Тіні європейської ночі» та тематичні екскурсії

Кінотеатр «Родина»

Ніч європейського кіно розпочнеться о 22:00 з показу стрічки «По той бік надії» (драма, комедія) виробництва Німеччини та Фінляндії, а ось опівночі глядачам пропонують подивитися комедію «Божевільні сусіди» (Франція, Бельгія). Завершенням нічних кінопоказів стане фільм «Молода жінка» (драма, комедія) виробництва Франції (початок о 1:40).  Кількість місць обмежена, відтак попередньо потрібно зареєструватися за телефоном (0432) 67-04-53.

Храм Пресвятої Діви Марії Ангельської

21:30 – вперше, під час нічних заходів, у костелі відбудеться вечір органної музики за участю Академічного камерного хору «Вінниця».

Вінницькі катакомби

Виставка вітражів польського митця Адама Сталони-Добжанського «Сотворення світла» буде презентована під час тематичної екскурсії «Світло темних віків» (Монастир Капуцинів).

Художній музей

22:00-2:00 – Виставка європейського та українського живопису. Побачити роботи класиків – зокрема В. Коренєва, М. Глущенка, Дж. Клеменса – можна буде під живу музику, адже на виставці гратиме наживо саксофоніст Сергій Головатюк.

Краєзнавчий музей

21:00-2:00 – Тематичні виставки: Поділля у мистецьких традиціях», «З музейної скарбниці» (археологічне золото сарматів, коштовні культові предмети), «Українська революція 1917-1921 років на теренах Поділля». Також в експозиції – оригінальний стіл, що розташовувався у кабінеті голови Директорії УНР С. Петлюри.

Меч сарматського царя та шолом-кабасет: у вінницькому краєзнавчому розпочалася експозиція унікальної колекції. ФОТОРЕПОРТАЖ

Музей моделей транспорту

22:00-2:00 – Тематичні виставки та екскурсії. Нагадаємо, наприкінці квітня у Вінниці відбулося урочисте відкриття єдиного в Україні музею колекції міні-моделей транспорту. Новий заклад одразу став рекордсменом за кількістю експонатів в ньому 5 тисяч 37 моделей.

Йдеться про автомобілі, літаки, військову техніка, трактори, пожежні автівки, поліцейські автомобілі різних країн, карети швидкої допомоги, мотоцикли та інше. Оцінюється колекція приблизно в 150 тисяч доларів США.

  

Зазначимо, що для того, щоб потрапити на ту чи іншу екскурсію до зазначених музеїв, потрібно попередньо зареєструватися ТУТ. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном 063-100-33-25 (Максим).

Нагадаємо також, що минулого року у святкуванні Дня Європи у Вінниці взяли участь тисячі людей: вінничан і туристів, іноземні делегації з десятка країн, майже увесь склад уряду з дружинами та прем’єр-міністр України.

Читайте також: Шотландські волинки, гасові лампи в нічному музеї, “Загорецька Л.С.” і Шекспір: як у Вінниці відзначать День Європи: ПРОГРАМА

На День Європи у Вінниці презентують Велошколу та Веломістечко

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору