Багатоповерхівки у Вінниці обладнають пандусами для людей на візках

Для того, аби людям з інвалідністю було простіше виходити з дому на вулицю, вінницькі багатоквартирні будинки почали обладнувати спеціальними пандусами. Встановлювати такі об’єкти планють біля кожного під’їзду, де буде потреба. 

Нещодавно один з’явився за адресою вул. Стельмаха, 17, повідомляють у сюжеті телеканалу “ВІТА”.

Зручність нового пандусу до під’їзду перевірила мешканка будинку, яка має інвалідність, Зінаїда Тимофіївна.

  • Сходи на вулицю дуже високі і було важко спускатися. І вже думала – йти чи вже не йти на вулицю, – розповідає жінка. – А тепер стало легко підійматися і будівельники зробили дуже зручний кут нахилу.

Окрім неї, у під’їзді мешкає вінничанин, що пересувається на візку. Також такі пандуси стали у нагоді батькам з дитячими візочками.

  • У нас був пандус, але він був дуже великий і підймати візочок було важко, – розповідає інша мешканка будинку Любов Ярова. – А зараз стало зручніше і можна триматися за поручні.

Для того, аби біля під’їзду з’явився такий пандус, старша по будинку написала звернення до департаменту житлового господарства міської ради та депутата округу.

Виконуючий обов’язки директора профільного департаменту Роман Фурман зазначив, що такі пандуси планують встановлювати біля всіх під’їздів, де мешкають люди з інвалідністю. Для цього працівники ЖЕКів перевіряють у яких будинках необхідно встановити ці об’єкти.

  • Вирішуючи питання облаштування пандусу ми також маємо перевірити, чи зможе людина далі потрапити до ліфта. Тобто, якщо у під’їзді до ліфту ведуть сходи, то наскільки насправді ми зможемо вирішити цю проблему з доступністю,  – розповів Роман Фурман.

До речі, у цьому ж будинку по Стельмаха, 17 аналогічний пандус може з’явитися у сусідньому під’їзді, а загалом найближчим часом ще у трьох багатоповерхівках подбають про доступність та створення зручних пандусів.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору