Багато саксу не буває: голлівудський композитор у Вінниці диригуватиме Ukrainian Saxophone Ensemble

«Лускунчик» Чайковського чи «Лібертанго» П’яццоли на 12-ти саксофонах п’яти видів – такий музичний експеримент вирішив зробити унікальний Ukrainian Saxophone Ensemble. Вже 21 травня кращі саксофоністи України дебютують у Вінницькому обласному академічному театрі ім. М. К. Садовського  із оригінальною шоу-програмою.

Впродовж останніх місяців у Києві тривають репетиції ансамблю, що складається з більш як дюжини уславлених саксофоністів з Одеси, Вінниці, Рівного, Хмельницького, Житомира, Умані, Запоріжжя, Києва. Ідея виступу належить вінницькому саксофоністу і організатору Міжнародного фестивалю саксофонної музики ім. Адольфа Сакса Євгену Попелю. На минулому фестивалі у Вінниці він спромігся зібрати цілий оркестр саксофоністів під приводом професора саксофону Королівської консерваторії Брюсселю Алана Крепена.

Дивувати і вражати – девіз ансамблю, адже на перший концерт у Вінницю він запросили французького композитора, саксофоніста і диригента Романа Занте.

Роман Занте (Франція) – автор концертного репертуару і музики до кінофільмів. Диригент Королівського Музичного об’єднання міста Обанж, Бельгія. Номінований за кращу музику до Hollywood Music. А написана ним п’єса «Фантазія на японську пісню» увійшла до обов’язкоої програми міжнародного конкурсу саксофоністів Golden Saxophone-2017 у Києві.

  • Роман буде диригувати, а також виступить разом з нами – презентує свою музику. У нас же власних композицій немає. Але родзинка в тому, що відомі – сучасні та класичні, і навіть академічні твори – ми розклали на 12 саксофонів різних п’яти видів. Навряд чи багато людей чули Рахманінова в такій інтерпретації. Також ми презентуємо свою версію легендарного твору «Танець із шаблями» Арана Хачатуряна, що був написаний в 1941 році для фінальної сцени балету «Гаянэ». Досі його виконував симфонічний оркестр, – розповів журналісту VежА Євген Попель.

Щодо саксофонів, то на одній сцені зберуться п’ять їх найпопулярніших видів: бас, баритон, тенор, альт і сопрано-саксофон.

  • Не те що в Україні – в світі таких ансамблів дуже мало. Та й сама культура саксофонної музики у нас не досить висока. І ми дуже хвилюємося – це буде перший наш концерт. Далі плануємо в тур поїхати також – по Україні, а там і за кордон спробуємо, – говорить Євген Попель.

Не зважаючи на унікальність та насичену шоу-програму, вартість квитків на концерт зовсім невисока: 50 – 150 гривень. Придбати їх можна будь-яким зручним способом – онлайн ТУТ, або в касі театру.

За день до концерту, під час Дня Європи, музиканти просто неба у Центральному міському парку виступатимуть разом із тріо вінницьких степісток «Flame Tap» – саме ці дівчата торік стали чемпіонками Європи зі степу.

Фото – зі сторінки Ukrainian Saxophone Ensemble
Головне фото – gold-wedding.com

Позначки: , , , , , , , , , , ,

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією