Автопробіг проти торгівлі людьми завершився у Вінниці, але не викликав уваги містян

Громадські активісти на шести автомобілях за день відвідали чотири міста Вінниччини, де на площах просто неба розповідали про небезпеку торгівлі людьми та як не потрапити у рабство. 

Вінниця стала останнім містом області на шляху активістів. Вони приїхали на проспект Космонавтів у супроводі патрульного авто і одразу, взявши до рук плакати, влаштували просвітницьку акцію біля фонтану з Атлантом, де у гучномовець розповідали статистичні дані та поради про те, як не потрапити до рук торговців людьми.

  • За останні десять років понад 120 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми і з кожним роком ця цифра зростає, – розповіли у гучномовець учасники. – В 2015-2016 роках лише у Вінницькій області 15 осіб отримали статус постраждалих від торгівлі людьми. Вже цього року ще семеро мешканців Вінниччини отримали статус  таких громадян.

Попри те, що на оновленому проспекті Космонавтів не часто відбуваються заходи подібного формату, перехожі не зупинялися аби послухати інформацію чи хоча б поцікавитися, що саме відбувалося.

За тим учасники акції, у такому ж складі, пішки пройшлися вздовж проспекту Космонавтів та спробували привернути увагу вінничан до своєї акції та небезпеки торгівлі людьми. Перехожим давали буклети, у гучномовець лунали заклики дбати про свою безпеку та не приставати на пропозиції “безкоштовного сиру”. Протягом нетривалої ходи майже до середини проспекту та назад, учасники вигукували речівки “Знай, розумій, дій – торгівлі людьми протидій”, “Правила безпеки знай – торгівлі людьми запобігай”, “Мрієш їхати далеко – думай про свою безпеку”.

Чи то через те, що акція відбувалась посеред робочого дня, чи то вінничан не надто вражають заходи такого формату, однак приєднатися до ходи вони бажання не висловлювали, хоча від інформаційних буклетів не відмовлялися.

  • Сьогоднішній автопробіг приурочений до 30 липня – Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми. Ми сьогодні побували у чотирьох містах: Липовець, Іллінці, Немирів і завершили у Вінниці. До речі, нашою найбільшою аудиторією в Немирові були діти, які відпочивають у місцевому санаторії, – розповідає учасниця Христина Орлова.

  • Це наш п’ятий автопробіг, але вперше ми його проводимо влітку. Раніше ми його приурочували до другого грудня – Всесвітнього дня боротьби з рабством, а цього року вирішили дещо змінити стратегію та наповнення акції, – продовжує Христина Орлова.

Однак, за її словами, учасники акції були дещо здивовані, що у Вінниці містяни не надто активно цікавилися, що ж відбувалося на проспекті.

Участь у цьогорічному автопробігу взяли представники департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Вінниці, ГО “Поділля Соціум”, ГО “Джерело надії”, центру з надання вторинної правової допомоги.

Загалом акція тривала дещо менше години. Після цього учасники ходи одразу згорнули плакати, склали листівки та залишили проспект Космонавтів.

Зауважимо, що постраждалі від торгівлі людьми можуть звертатися на Національну гарячу лінію за номером 527, або на “лінію довіри” – 0800750475. Завдяки цьому, їм можна буде надати всю необхідну допомогу.

Фото Андрія Завертаного 

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору