«Алло, це Vежа? Спалимо все!»

Сьогодні Vежа отримала перші, недвозначні такі, погрози від відомих в місті людей.

…Редакційне надвечір’я, в офісі чутно лише заколисуючий шепіт клацання по клавіатурі трьох пар жіночих рук, аж раптом – дзвінок на гарячу лінію, що для нас – завжди щастя: новина! На тому “кінці дроту” – схвильований жіночий голос – “Алло, це Вежа?..”

..Все, що я встиг сказати у першу хвилину спілкування – “так, це Вежа”. Далі зі слухавки залунав безкомпромісний потік звинувачень на кшталт “ви підтримуєте терористичні організації”, “спалимо все”, і так далі і тому подібне. З гучних і тривалих претензій вдалося вичленувати суть:

  • Вежа опублікувала анонс концерту Гліба Самойлова (екс-“Агата Крісті”) у Вінниці
  • Гліб Самойлов – посібник терористів днр/лнр
  • Вежа нестиме за це відповідальність перед вінницьким автомайданом

Мої спроби пояснити, що Гліб Самойлов  (котрий підтримував київський Майдан і навіть написав про нього пісню) і Вадим Самойлов, (який справді симпатизує проросійським бойовикам) – дві різні людини (хоч і брати, які через це тепер перебувають у жорсткому конфлікті) – не увінчалися успіхом. Протягом розмови я кілька разів намагався запропонувати людині написати свою позицію в тексті, аби ми змогли її опублікувати в блозі на Вежі, однак у відповідь почув стисле: “розмову завершено”.

… ледь не забув сказати: телефонувала особа, що представилася очільницею вінницького автомайдану (прізвище назвала нерозбірливо) котра періодично передавала слухавку місцевій громадській активістці Таїсі Гайді. Остання у свою чергу пообіцяла написати про “терористичну організацію Вежа” на своїй сторінці у Фейсбук.

firestarter-1

Судячи з того, що жодного подібного поста пані Таїса дотепер не опублікувала, маю надію, що вона таки розібралася в ситуації та особливості стосунків між Глібом та Вадимом Самойловими. Щоправда, жодних вибачень за таку “телефонну атаку” наше видання досі не почуло.

А тепер по факту ситуації: усі погрози, озвучені у зв’язку з професійною журналістською діяльністю, я з досвіду звик сприймати всерйоз. Знову ж таки з огляду на попередній екстремальний досвід роботи у Броварах (особливо в періоди загострення ригівського безпрєдєлу у 2010-2013-их роках), усі телефонні розмови фіксуються і записуються. Окрім того, свідками розмови стали всі присутні на той момент в офісі працівники редакції. Відповідно, якщо з будь-ким з них станеться щось неприємне – усі ці матеріали негайно будуть передані у правоохоронні органи. Це щонайменше, що може з статися у відповідь з нашого боку.

Думайте, що говорите, шановні. І майте сміливість визнавати власні помилки та нести за них відповідальність.

Для всіх інших: якщо ви маєте справді важливу інформацію – телефонуйте на нашу гарячу лінію 098 111 95 11: ми завжди раді допомогти.

Позначки: , ,

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією