Активістка Femen, що спалила трамвайчик у Вінниці – офіційно вільна: суд не продовжив арешт та відклав розгляд справи

Дівчину, яка спалила декоративний трамвайчик у Вінниці – судитимуть за півтора місяці – 15 березня. Про те, що судове засідання призначили на таку далеку дату через відпустку судді Руслана Каленяка, якому ця справа була направлена – VежА повідомляла ще 17 січня.

Натомість наступного дня після публікації на сайті VежА, 18 січня, Вінницький міський суд на своєму сайті оприлюднив спростування наведеній у матеріалі інформації. Зокрема неправдивим структура називає абзац про те, що суддя, який має розглядати цю справу – у відпустці.

У спростуванні зазначено: «У зв’язку з тим, що інформація у публікації не відповідає дійсності, Вінницький міський суд Вінницької області спростовує викладену у статті інформацію по кримінальному провадженню в обвинуваченні активістки руху «Femen» у вчиненні кримінального правопорушення, яка 14 листопада 2017 року умисно підпалила макет фотолокації «Трамвайчик», що на вулиці Соборній у місті Вінниця, оскільки Вінницькому міському суду Вінницької області не відомо про відпустку судді, зазначену в публікації видання «Vежа».».

Читайте також: На Соборній біля магазину “Рошен” активістки Femen спалили макет трамваю. ФОТО, ВІДЕО 16+

Ми зателефонували Ірині Вихованець, прес-секретарці Прокуратури Вінницької області, яка була першоджерелом інформації про відпустку. Ірина Вихованець зауважила, що якщо у суді заперечують факт відпустки судді, то щоб розібратися потрібно відправляти офіційний інформаційний запит.

  • Нас поставили до відома, що суд має відбутися 15 березня і що суддя у відпустці до того часу. Пояснити, чому вони так сказали – я не можу, – каже пані Ірина.

Ми передзвонили до міського суду та попросили прокоментувати: чи взагалі мала місце відпустка судді Руслана Каленяка та чи саме це стало причиною того, що суд над Алісою Виноградовою призначено на 15 березня. Втім, відповідь була доволі неочікуваною.

  • На момент публікації статті (яку суд спростовує – авт.) суддя здійснював судочинство і наразі теж здійснює судочинство, – каже Карина Тарасова, прес-секретарка суду. – Підготовче судове засідання по даній справі призначене на 15 березня у зв’язку з великою кількістю справ, які перебувають у провадженні головуючого судді по справі – Руслана Анатолійовича Каленяка.

Таким чином Аліса Виноградова, попри здійснений злочин, наразі не має жодного обмеження в пересуванні абощо, позаяк запобіжний захід, призначений їй вінницьким судом – 60 діб домашньго арешту – сплив ще в середині січня. Навіть попри те, що протягом дії запобіжного заходу, згідно з яким Виноградова не мала права полишати межі країни, але здійснила схоже правопорушення в Італії, судова влада не має наміру оперативно розглянути справу. А відтак – або продовжити арешт активістці, або змінити запобіжний захід, або ж обрати міру покарання за злочин у Вінниці. Як стало відомо Vежі неофіційно з власних джерел, не виключено навмисне затягування процесу з боку судді, позаяк служителі Феміди не мають бажання братися за розгляд справи по суті, допоки навколо неї не стихне суспільний резонанс.

Сама активістка, Аліса Виноградова, прокоментувала таку ще далеку дату засідання просто: «Це норма. Гляньте на судову практику в Україні».

Нагадаємо, активістка Femen Аліса Виноградова обвинувачується у вчинені злочину, передбаченого другою частиною статті 296 Кримінального кодексу України – у хуліганстві, вичиненому групою осіб, тобто хуліганство, грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю та винятковим цинізмом, вчиненого групою осіб. Це загрожує ув’язненням терміном до чотирьох років. Перше судове засідання по справі відбулося 16 листопада: тоді Алісі Виноградовій призначили у якості запобіжного заходу домашній арешт. Натомість потім активістку затримали у Ватикані.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору