Аби допомогти тим, кому потрібно: “Гармонія” просить вінничан ділитися милицями і ходунками

У Вінниці при молодіжному центрі реабілітації «Гармонія» працює центр обміну засобів реабілітації. Щороку це понад сотні візків та милиць, що необхідні не тільки людям з інвалідністю, травмованим та вінничанам поважного віку.

Таку ініціативу міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» проводить уже не перший рік, постійно поповнюючи та розширюючи асортимент ресурсного центру обміну засобами реабілітації. За словами представниці «Гармонії» Сюзанни Жуковської, йдеться про понад сотню таких обмінів щороку. Однак і сьогодні люди постійно телефонують і потребують палиці, милиці, ходунки, візочки тощо.

  • Буває люди беруть візки  і не повертають. Буває, що візки вже не потрібні і ними ніхто не користується. А нам постійно телефонують люди, яким потрібні, – каже Сюзанна Жуковська. – Це проблема і для тих, хто немає інвалідності. Старенькі люди, які втрачають можливість ходити, але їм немає сенсу оформлювати інвалідність, проходити всі ці бюрократичні моменти, щоб отримати ходунки.  Тому для них єдиний вихід – це або такий пункт обміну, або купляти за власні кошти. З візками подібна ситуація – більшість не оформляють інвалідність, бо потім дуже довго доведеться чекати, а візок потрібен вже зараз. Наприклад, коли людина травмувалася або після операції.

Тому взяти в оренду на необхідний термін в користування візок чи інший засіб можна безкоштовно в такому пункті обміну. Лише за умови, що його потрібно буде повернути, аби й інші могли скористатися. Звісно ніхто нікого в терміні користування не обмежує: комусь потрібно на декілька тижнів, а комусь і на роки.

  • Ми постійно шукаємо партнерів, які б могли нам передати візки, бо ми організація, що по статуту немає можливості приймати гуманітарні вантажі. Ми шукаємо тих, хто їх може завезти в Україну, якщо з-за кордону,  і передати вже нам. Переважно співпрацювали з релігійною організацією в Білій Церкві, але зараз ця допомога зменшилася, бо вся Україна туди їздить. І виходить, що нам залишаються візки в не дуже хорошому стані, – каже волонтерка “Гармонії”.

Пані Жуковська розповіла, що дітям, молоді потрібні активні інвалідні візки у яких полегшена рама, що дозволяє максимально швидко і вільно пересуватися містом. Вони дефіцитні – їх рідко привозять і їх тяжко замовити через управління соцзабезпечення  та досить важко чекати. Особливість дитячих візків ще й в тому, що діти швидко ростуть і їм потрібно щоразу підбирати новий.

Вінничани, які мають технічні та інші засоби реабілітації для осіб з інвалідністю можуть передати або обміняти обладнання (палиці, милиці, ходунки, крісла колісні тощо), яким не користуються. Для цього необхідно  звернутися за адресою: вулиця В. Винниченка, 5, або телефоном (0432) 507-504. За графіком: понеділок-четвер з 9:00 до 18:15, а в п’ятницю з 9:00 до 17:00, враховуючи обідню перерву з 13:00 до 14:00.

Фото i.ytimg.com

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору