Абітурієнти мають самі розраховувати середній бал атестату – роз’яснення МОН

Цьогоріч випускникам шкіл, які будуть вступати до ЗВО потрібно самостійно розраховувати середній бал свого атестату.

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України. Незважаючи на те, що випускники шкіл мають самі розраховувати середній бал – внесення відповідного запису в додаток до атестату не передбачено в затверджених кабміном зразках документів про повну загальну середню освіту.

Якщо в додатку до атестату все ж вказаний середній бал, то потрібно перевірити чи за правильною методикою він розрахований. У тому випадку, коли він розрахований неправильно – випускник має провести власні розрахунки і вказати середній бал під час подання заяв. Атестат з неправильно розрахованим середнім балом все одно вважається дійсним.

Під час подання заяви (в електронному чи паперовому вигляді) до закладу вищої освіти абітурієнт має розрахувати середній бал свого атестату відповідно до Порядку подання та розгляду заяв у електронній формі. Згідно з цим порядком, бал обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин.

Бал розраховується як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку до атестата оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). Водночас предмети, за якими зроблено запис «звільнений(а)», у загальну кількість не враховуються, – йдеться у повідомленні МОН.

Правильність обчислень перевірятимуть приймальні комісії ЗВО.

Фото: https://ua.112.ua

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору