“99 градусів за Сенцовим”: у Вінниці влаштують акцію на підтримку українського режисера

20 серпня у Вінниці на площі Василя Стуса влаштують акцію на підтримку протесту українського письменника та кінорежисера Олега Сенцова проти жорстокого порушення прав незаконно ув’язнених бранців Кремля. 

Як зазначають організатори акції, “Острів Європа” та “Культурний Кампус”, в рамках акції прозвучать фрагменти прози Олега Сенцова та вірші Василя Стуса.

«99 днів на межі… 99 днів випробувань голодом і психологічним тиском… 99 градусів за Сенцовим… Сенцов, як і Стус у 80-х, став символом правдивого голосу українського громадянина у боротьбі з репресивною машиною радянських “кривих дзеркал” – але цього разу світ не має права допустити трагічної смерті ще однієї жертви» – зазначено на сторінці заходу.

Окрім того, організатори акції у Вінниці закликають долучитися до світових акцій на підтримку кінорежисера:

написати електронного листа та підтримати клопотання генсека Ради Європи та матері Сенцова до Путіна
– підписати та поширити петицію на сайті Білого Дому
– приєднатися до марафону листів PEN International, які планують на 100-й день голодування Олега принести їх до посольств Росії у різних країнах

Нагадаємо, українського режисера Олега Сенцова в Росії визнали винним у створенні терористичної організації та засудили до 20 років колонії суворого режиму.

Олег Сенцов оголосив голодування, бо хотів у такий спосіб привернути увагу до ув’язнених за політичними мотивами у тюрмах Росії та Криму громадян України. Відомо, що за час голодування Сенцов схуд на понад 30 кілограмів, його двоюрідна сестра Олега Сенцова Наталія Каплан повідомляла, що стан режисера “катастрофічно поганий”.

Зокрема в інтерв’ю ВВС News Україна вона прокоментувала фото Олега Сенцова, які перед тим опублікувала уповноважена України з прав людини Людмила Денісова.

“Це в’язень Освенцима просто. Він дуже худий, очі запалі” – прокоментувала фото Наталія Каплан.

Головне фото – dw.com

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору