72 тисячі від міськради отримали вінницька чемпіонка Всесвітніх Ігор та її тренер

По 36 тисяч гривень стипендії отримали від міського голови Вінниці чемпіонка Всесвітніх Ігор 2017 з сумо Світлана Тросюк та її незмінни тренер Важа Діаурі. Так влада міста вирішила підтримати спорстменку та віддячити їй за принесений Україні успіх.

21 липня у Вроцлаві на Х Всесвітніх Іграх сумоїстка з Вінниці Світлана Тросюк перемогла суперницю з Бразилії. Світлана принесла Україні першу золоту медаль із сумо. Загалом українська команда спортсменів посіла 5-те місце у загальному заліку – досі такого не було.

Зустріч володарки справжньої золотої медалі та її тренера із міським головою Сергієм Моргуновим відбулася сьогодні, 4 серпня. Під час спілкування з мером дівчина спочатку ніяковіла, а потім почала в подробицях розповідати настанови тренера.

  • Я зазвичай дуже акуратно вступаю в бій, стараюся перша не починати – бо це треба бити в обличчя. Але цього разу тренер три місяці перед Іграми готував мене і казав, що доведеться бити. І зараз я вже можу не боятися вдарити, якщо треба, – зізнається Світлана.

Під час фінального бою
  • Чули всі? Будьте обережні, коли спілкуєтеся зі Світланою, не ображайте її, – напівжартома сказав Сергій Моргунов. І запитав: – Тобі довелося битися з росіянкою. Як це відбулося, твоє ставлення змінилося якось?

  • Якщо чесно, то конфліктів у нас не було ні з ким. Була здорова спортивна конкуренція. Хоч і важким був цей бій. Але стосунки були нормальні.

Дівчина розповіла, що у її категорії було 16 спортсменів. До цих змагань вона готувлася досить напружено – в один день  відбувалося по два тренування.

  • І якби не мій тренер, з яким я уже 17 років, то я би не досягла тих успіхів. Він вимогливий, але справедливий. Завдяки йому я змогла реабілітуватися після травми. А зараз я дивлюсяь на цю медаль і ще не вірю, що вона моя, – зізнається Світлана.

  • Я думаю, що це не межа, є куди розвиватись. Тож дякую Світлані та її тренеру за роботу і за те, що прославляєте нашу країну та місто, – сказав міський голова.

За тими словами вручив сертифікати на стипендії – по 36 тисяч гривень кожному. Як витрачатимуть гроші – ні Світлана, ні тренер ще не знають. Адже чергова нагорода для них виявилась сюрпризом.

До речі, медаль у Світлани – насправді золота. Спортсменка каже, що цієї перемогою пишається найбільше.

  • Тут вісім грамів золота, до речі. Решта – срібло. Тому вона золота по-справжньому.

– Які у вас надалі плани? Підкорювати Олімпійські ігри?

  • Поки – просто відпочинок. Тренер дозволив. А ще трохи послаблю дієту – бо я не їм солодкого, а лише корисну поживну їжу. Після перемоги, до речі, спробувала трошки тортика.

ДОВІДКА

Світлана Анатоліївна Тросюк, 29 років — майстер спорту України міжнародного класу. Виступає у легкій вазі до 65 кг. Закінчила школу № 27 у мікрорайоні Тяжилів. Свою спортивну кар’єру розпочала у молодшому шкільному віці у цій же школі, коли прийшла у гурток дзюдо Даіаурі Важі Шотайовича. З цим тренером займалася також самбо та боротьбою алиш.

Спортивні досягнення на міжнародних змаганнях за 2014-2017 роки: Всесвітні ігри 2013 року – 5 місце; чемпіонат Європи 2014 року – 3 місце; чемпіонат Європи 2015 – 5 місце, чемпіонат Європи 2016 року – 1 місце; Кубок світу 2016 року – 2 місце; Всесвітні ігри 2017 – 1 місце.

Даіаурі Важа Шотайович – Заслужений тренер України з сумо, Майстер спорту України з сумо, тренер-викладач вищої кваліфікаційної категорії з сумо та першої кваліфікаційної категорії з вільної боротьби. Багато його вихованців є призерами та чемпіонами Європи та світу з сумо.

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору