× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

6-8 гривень: у Вінниці хочуть підняти вартість проїзду в маршрутках

19:30
Автор: Юлія Плахтій

Приватні перевізники Вінниці проситимуть міську раду підняти у місті вартість проїзду у маршрутних таксі. Йдеться про тариф 6-8 гривень, залежно від типу транспорту та відстані.

Як повідомив голова вінницької асоціації перевізників ГО «Маршрут» Олександр Гота, така необхідність спричинена одразу кількома чинниками.

  • По-перше, тарифи на проїзд у маршрутках піднятий по всій країні. Наші перевізники змушені виїжджати, бо якось потрібно утримувати свої автобуси, зокрема це стосується технічного стану автомобілів. Ми «прив’язані» до курсу валют, бо ж паливо ви бачили скільки коштує. Податки піднялися, – пояснює Олександр Гота.

Водночас, перевізник каже, що розуміє, що соціальний стан населення міста наразі не надто хороший для того, щоб підіймати тарифи ,але каже, що «люди мають нас також зрозуміти».

Наразі Олександр Гота каже, що ще не відомо, який тариф буде підтримано владою, зокрема міським головою Сергієм Моргуновим, втім є цифри, які ГО «Маршрут» може озвучити.

  • Ми вже написали міському голові обгрунтування: досвідчені бухгалтери зробили відповідні розрахунки, – говорить Олександр Гота. – Вартість за цими розрахунками має бути від 6 до майже 8 гривень, залежно від маршруту та типу автомобіля. Наприклад машина «Богдан» дорожча і у продажі, і палива більше використовує.

Окрім того, каже Гота, перевізники «за рахунок своєї підприємницької діяльності» безкоштовно обслуговують ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1-ї та 2-ї категорії, учасників війни, за півціни возять і дітлахів молодших класів.

  • Багато хто каже: а що, ви їх там скільки перевозите? Справді, якщо взяти одного водія, то за день чоловік 50-60 – багато АТОвців, дітей також, – говорить Олександр Гота.

Наступним після обговорень кроком стане відповідне звернення та протокол із результатами наради перевізників до міської ради, яка у свою чергу й вирішить, який тариф встановити чи не міняти його поки наразі.

Відтак, завтра, 31 січня, об 11:00 перевізники збираються на внутрішні збори задля обговорення цього питання. Згодом мають відбутися громадські слухання.

Водночас за словами Олександра Готи, про підвищення тарифів у громадському транспорті ВТК наразі не йдеться, а тільки про маршрутні таксі.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.