× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

5671 метр у напрямку неба: вінничани встановили жовто-блакитний прапор на найвищій горі Ірану

Вінничани підкорили пік Демавенд гірського хребта Ельбрусу, що на півночі Ірану. Альпіністи встановили на вершині прапор України.

Демавенд розташований на території провінції Мазендеран Ірану та є найвищою точкою країни. Як повідомляє Вінницька обласна рада, досвідчений альпініст Сергій Шибінський зійшов на пік заввишки 5 671 метрів разом зі своїм сином Андрієм.

Читайте також: Вінницький альпініст підкорив черговий семитисячник і став «Сніжним барсом»

Сама подорож тривала дев’ять днів. Спочатку альпіністи прибули у село Полур, до штурмового табору, де облаштували намет. Потім для акліматизації поступово долали шлях.

О другій годині ночі альпіністи розпочали основне сходження за температури повітря мінус 7. Попри холод та навіть сніг, який почав йти на висоті 5 300 метрів, вершину Демавенд вдалося подолати о 9-й годині ранку.

  • Взявши чергову вершину, ми просльозилися, – говорить Сергій Шибінський. – Сонце вийшло, стало тепліше, ми почали відходити від морозу. Встановили наш прапор, сфотографувалися. Разом з нами того ранку піднімалися ще румуни, поляки.

Загалом Шибінський подолав понад 20 іменитих вершин різної складності, у заліку його 24-річного сина наразі – сім сходжень.

  • В 2013 році ми з сином Андрієм сходили на найвищу вершину Кавказького хребта Ельбрус, – говорить Сергій Шибінський. – 2014 року підкорили найвищу вершину Грузії, найсхідніший п’ятитисячник Кавказу Казбек, 2015 – Монблан, найвищу вершину Західної Європи, 2016 – згаслий вулкан на Вірменському нагір’ї Арарат. Коли планував сходження цього року, то Демавенд в моєму плані з’явився швидше з економічних мотивів, доступності та бюджетності. Приміром, плата за сходження на Демавенд складає 50 доларів, а на Кіліманджаро – 1000 доларів. На технічні складнощі не звертали уваги, бо ми готові.

Від доісторичного вулкана збереглися сірчані брили і шматки чистої сірки на висоті 4 000 метрів, а також озеро глибиною 30 метрів, яке більшу частину року скуте льодом. Вулкан вважається неактивним вже близько сотні років, але навколо його кратера є джерела гарячих газів, розчинених у магмі. Тому над Демавендом часто здіймається густий пар, який містить небезпечні речовини.

Фото – Вікіпедія та зі сторінки Сергія Шибінського

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору