× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

5 хвилин у черзі: у «Прозорих офісах» тепер видаватимуть ID-картки та паспорти. ФОТО

Відсьогодні усі вінничани незалежно від місця проживання зможуть оформити внутрішні та закордонні паспорти, а також пластикові ID-картки у Центрі надання адміністративних послуг на Замості. До кінця року відповідним обладнанням обіцяють забезпечити ще й “Прозорі офіси” на Старому місті та Вишенці.

“Вінниця продовжує утримувати лідерські позиції в Україні щодо надання адміністративних послуг населенню. Ми перші в Україні, хто надає подібні послуги саме в ЦНАПах, а не в паспортних столах”, – говорить представниця “Прозорого офісу”.

З її слів, серед переваг отримання паспорту саме у “Прозорому офісі”, – відсутність черг та зрозумілість процедури: “Спочатку ми консультуємо громадян з приводу необхідних документів для отримання того чи іншого виду паспорту, потім людина приходить, отримує свій номер черги та протягом 20 хвилин йде на прийом до адміністратора.”

Однак 15-річній Світлані Романюк, котра сьогодні саме оформлювала необхідні документи на отримання паспорту, пощастило більше: вона чекала своєї черги лише п’ять хвилин. “Я прийшла сюди вже наприкінці робочого дня, людей майже не було. Взяла талончик і пройшла віддати документи майже відразу. Я знала, які документи мала зібрати і тому жодних проблем не було”, – дещо шаріючись говорить 9-класниця.

Терміни виготовлення паспортів у “Прозорих офісах” аналогічні з тими, як і у паспортних столах: 20 робочих днів по “звичайній” процедурі та удвічі швидше – у терміновому порядку. Вартість виготовлення внутрішнього паспорту становитиме 127 гривень (якщо потрібно терміново – 366 гривень), закордонного – 577 (або ж трохи більше 800 гривень у терміновому порядку). ID-картку обіцяють робити за 10 або 20 днів відповідно.

   

Як розповіла адміністратор Світлана Грановська, програмно-технічний комплекс у ЦНАПі, завдяки якому містяни можуть вже тут оформлювати паспорти, почав роботу в тестовому режимі вже з 22 лютого. За цей час працівники “Прозорого офісу” встигли видати 22 документи: 13 ID-карток та 8 закордонних паспортів. “Переважно звертається молодь – вони найпершими дізнаються про такі новації”, – розповідає працівниця установи.

Програмно-технічний комплекс являє собою кілька апаратів, серед яких пристрій для зняття відбитків пальців і перенесення їх у цифровий вигляд, а також планшет для переведення підпису людини в електронний формат. Вартість одного такого комплексу – понад мільйон гривень, невдовзі їх мають встановити у ЦНАПах на Вишенці та на Старому місті.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору