× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

24 віджимання на честь “кіборгів”: у Вінниці оригінально відзначили річницю оборони Донецького аеропорту. ВІДЕО

Пізно увечері 16 січня біля будівлі Вінницької міської ради в 7-градусний мороз, молоді вінницькі активісти влаштували акцію на підтримку “кіборгів”, які 242 дні захищали донецький аеропорт від сепаратистів в 2015-2015 роках.

Представники молодіжної організації “Едельвейс” пояснили, що були здивовані відсутністю будь-яких заходів у Вінниці в пам’ять про героїчну оборону ДАПу, а тому вирішили самі вийти в центр міста, щоб вшанувати визначну дату українсько-російської війни.

Активісти вирішили віджатися 24 рази прямо на площі, аби за прикладом інших військових інших країн, які таким чином підтримують своїх колег, нагадати вінничанам про 242 дні боїв за аеропорт.

Тож о 23:00 на Майдані Незалежності зібралося лише три активіста, які, одягнувши на руки рукавиці, 24 рази віджались від холодного граніту площі. Як все було – дивіться на відео.

 

Читайте також: Вінницькі «кіборги» у річницю оборони ДАПу: «Мали брати Донецьк і закінчувати це все»

«Дика качка» в Донецькому аеропорту: як вінничанин створив загін льотчиків, що «поставив на вуха» сепаратистів

Бої за Донецький аеропорт тривали з вересня 2014 року до 22 січня 2015 року і стали одними з найзапекліших у війні на сході України. Бої розгорнулися між українськими військами і бійцями добровольчих формувань з однієї сторони та силами проросійських збройних угруповань і окупаційних військ з іншої за контроль над Донецьким міжнародним аеропортом.

Після бою 26 травня 2014 року все літо в аеропорту не відбувалося значних сутичок, проте з вересня 2014 року розпочалися важкі бої.

Українські військовики утримували старий та новий термінали аеропорту, опорним пунктом українських сил було селище Піски — через нього захисникам аеропорту поставляли провізію та боєприпаси, через нього здійснювалася ротація бійців. В цьому ж селищі була розгорнута артилерія вогневої підтримки. Проросійські сили атакували аеропорт з прилеглого Київського району м. Донецьк, з території монастиря на півдні та с. Спартак на сході.

Проросійські сили здійснювали систематичні штурми терміналів, займаючи нові позиції, втрачаючи їх та знову готуючи штурми. Внаслідок боїв руйнувалася інфраструктура аеропорту — у грудні 2014 року значних руйнувань зазнав старий термінал, 13 січня 2015 року остаточно впала диспетчерська вежа, яку утримували українські бійці. У новому терміналі бої точилися за різні його поверхи — на фінальних етапах битви українські вояки утримували перший поверх, а підвал та верхні поверхи контролювалися супротивником.

20 січня 2015 року проросійські сили підірвали новий термінал, бетонні перекриття і стеля у багатьох секціях обвалилася, ховаючи під собою українських захисників. 22 січня 2015 року вцілілі захисники вийшли з терміналу, проте багато поранених і контужених українських бійців потрапила до полону. Оборона терміналів аеропорту тривала 242 дні.

Вікіпедія

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору