× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

20 секунд на рекорд: у Вінниці миколаївські батутисти презентували повітряне шоу. ФОТО

На День міста до Вінниці приїхали гості із Миколаєва – чемпіони, майстри спорту, тренери стрибків на батуті. Їхні показові 20-секундні виступи – популяризація олімпійського виду спорту серед вінничан.

Як розповіла тренерка Миколаївської спортшколи стрибків на батуті Наталія Боровська, сьогодні в Україні розвитком такого виду спорту займаються лише в Миколаївській, Одеській, Дніпропетровській, Київській областях, Харкові та Києві.

  • Ми виступаємо в спортзалах, закритих приміщеннях, – каже Наталія Боровська. – Це вперше під відкритим небом.

Сьогодні батутисти працювали лише в режимі “розминки”, без виконання складних елементів. Зазвичай під час виступів виконують комбінацію із 10 елементів, які не мають повторюватися. Як пояснила тренерка, це все через непристосовані умови для виступів. Але спортсмени стрибали так високо, що іноді перехоплювало подих.

Крім того, через нерівність бігової доріжки на стадіоні батут був встановлений під нахилом і спортсмени переважно закінчували свій виступ на краю батута.

А от чемпіонка X Всесвітніх ігор у синхронних стрибках, майстер спорту міжнародного класу Світлана Малькова розповіла, на які проблеми зі здоров’ям скаржаться професійні батутисти. Вона уже 20 років стрибає на батуті.

  • Це хвороби спини. Ноги болять, – каже Світлана. – Буває спортсмени падають на рами.

Призер чемпіонатів України Владислав Чоботарьов назвав стрибки на батуті неоднозначним видом спорту.

  • Ніколи не можеш наперед сказати, як ти виступиш, – каже Владислав. – Крім того, треба впоратися зі своїми переживаннями, страхом. А ще за 20 секунд виступу треба зробити все, що ти вмієш.

Як розповів спортсмен, поки стрибки на батуті не такі масові, що дозволяє дуже швидко стати кандидатом у майстри спорту, майстром спорту.  У старшому віковому чемпіонаті України, наприклад, близько 50 спортсменів.

Під час одного з виступів батутистів підійшла вінничанка і почала цікавитися: чи є така спортивна школа у Вінниці.

  • Мій син у захваті, – сказала мама хлопчика, який хотів би займатися стрибками на батуті.

Як прокоментував Vежі заслужений тренер України зі спортивної акробатики Юрій Голяк, зараз у Вінниці немає спортивної школи зі стрибків на батуті.  Причина – відсутність приміщення, яке мало би 10 метрів висоти і дозволяло тренуватися спортсменам.

Фото Ольги Мірошниченко 

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору