× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

19 метрів за 19 секунд: у Вінниці встановили рекорд України з перетягування автобусів. ФОТОРЕПОРТАЖ

2 муніципальних автобуси загальною вагою 22 тонни 400 кілограм, 86-кілограмовий спортсмен, багаторічна праця і надзусилля – все це знадобилось для встановлення ще одного рекорду вінничанином.

Унікальність досягнення полягає у співвідношенні ваги стронгмена та транспорту, а також у відсутності допоміжних елементів. 

Йдеться про майстра спорту з важкої атлетики, рекордсмена України зі стронгмену, голову Вінницького обласного осередку федерації стронгмену України Сергія Грачова. Сьогодні, 30 серпня, на Майдані Незалежності чоловік встановив рекорд України зі трак-пулу – перетягування автобусів, використовуючи тільки троси, які кріпилися на тілі спортсмена (раніше інші стронгмени використовували драбину, по якій йшли, тягнучи за собою транспорт).

Перед власне початком встановлення рекорду, відбулося зважування Сергія Грачова, якого електронні ваги не витримали, просто вимкнувшись. Після цього стронгмен власноруч тросами поєднував між собою транспортні засоби, перевіряв усі кріплення, спілкувався з водіями, які теж доволі сильно хвилювалися, оскільки вони мали розташувати автобуси ідеальним чином.

Як результати ретельної підготовки, за 19 секунд спортсмен протягнув два автобуси вагою у 22 тонни 400 кілограм, тим самим встановивши рекорд України в категорії “Спорт, спец. підготовка”. Втім зауважимо, що встановити рекорд вдалося з другої спроби. Під час першої Сергій Грачов кілька секунд все ж протягнув транспорт, втім зупинився. Як згодом пояснив спортсмен, він завжди відчуває, наскільки він готовий в ту чи іншу секунду впоратися із завданням. Окрім того Грачов зазначив, що під час першої спроби колесо автобусу в’їхало в невелику яму в плитці Майдану Незалежності.

Відтак, стронгмен перепочив 20 хвилин та спробував встановити рекорд знову. Цього разу, під гучні оплески та підбадьорюючі слова глядачів, Сергій знову “прив’язався” до автобусу та стартував, інтенсивно набираючи швидкість. Відтак, о 10:46 у Вінниці було встановлено рекорд України.

Спітнілий, з почервонілим від напруги обличчям проте задоволений спортсмен врешті спокійно видихнув.

– Скоро у Вінниці буде День народження, я присвячую встановлення цього рекорду саме Дню міста, – сказав Сергій Грачов.

Після кількох хвилин перепочинку, рекордсмен розповів журналістам, що йшов до цього результату довго, тренуючись із 12-річного віку. А ось наступним своїм звершенням Сергій хоче бачити рекорд з перетягування вже вінницьких трамваїв.

Представники «Книги рекордів України», Андрій Масюк, зазначив, що сьогоднішній рекорд є безпрецендентним.

– Люди рухають вагони, літаки та навіть пароходи. Але суть у тому, що різні види транспорту мають різний ступінь зщеплення із поверхнею та є різні вправи. У цій вправі, трек-пул, були задіяні м’язи ніг, рук, спини. Раніше так вправи були із застосуванням драбини. Взагалі спортсмен із такою вагою, який тягне два автобуси – це єдиний випадок в Україні. Тобто фактично таке співвідношення вже є рекордом, навіть якщо б спортсмен протягнув автобус півметра.

Нагадаємо також, що у травні Сергій Грачов в рамках спортивної програми Дня Європи вирішив встановити власний рекорд та власними силами перетягнути автобус зі школярами. Загальна вага тоді становила 14 тонн. Як це відбувалося можна почитати за цим посиланням.

Читайте також: Найбільші, найменші, наймасовіші: ТОП-10 рекордів Вінниччини: ІНФОГРАФІКА

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору