× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

$1500 для комбайнера, “яблуневий рай” і шлях до “польських” зарплат: чим приваблювали американських інвесторів у Вінниці. ФОТО

Сьогодні, 30 жовтня в NGO-хабі “Місто змістів” відбулася зустріч вінницьких чиновників з представниками Американської Торгівельної Палати, Офісу із залучення та підтримки інвестицій та Horizon Capital.

Подія носила дуже статусний характер, адже на неї, окрім міського голови, його заступників та першого заступника голови ОДА, завітав Президент Американської Торгівельної Палати в Україні Андрій Гундера, головна виконавча директорка Horizon Capital Олена Кошаріна, екс-міністр економіки Павло Шеремета, а також очільники великих вінницьких та іноземних підприємств.

Відкрив захід заступник міського голови Владислав Скальський, який відразу назвав присутність таких гостей у Вінниці “доленосним візитом”. За тим відразу передав слово меру Вінниці Сергію Моргунову. Після традиційних згадувань усіх рейтингових здобутків Вінниці – від статусу найкомфортнішого міста до міста, де найлегше вести бізнес в Україні – міський голова пояснив, чому на його думку для інвестицій треба обирати саме Вінницю:

 – Багато хто з інвесторів традиційно звертає увагу на великі міста, міста-мільйонники. І Вінницю інколи трохи незаслужено обходять стороною. Але ж по-перше – тут немає столичних заторів. По-друге – у Вінниці зовсім різні стосунки між органами влади, які, що важливо, не заважають інвесторам в їхній роботі. Тож ми запрошуємо всіх до Вінниці: ви отримаєте тут масу задоволення і можливостей для свого розвитку, а головне – житимете і працюватимете в найкомфортнішому місті України, – сказав Сергій Моргунов, котрий виступав на фоні екрану, де саме транслювали ролик Vежі “Місто, в якому хочеться жити”.

Читайте також: Вінниця отримала нагороду як місто, де найлегше вести бізнес в Україні. ФОТО

Вінницю вчетверте визнано найкомфортнішим містом в Україні

“Червоний килим” для бізнесу

Саме про ефективну співпраці влади по лінії “область-місто” відзначили Олена Кошарна з Horizon Capital та Уляна Хром’як з Офісу із залучення та підтримки інвестицій при Прем’єр-міністрі України.

“Я вже 25 років живу в Україні та не розумію, як досі не приїздила до Вінниці. За цей час ми інвестували в Україну майже 600 мільйонів доларів, це 140 компаній, переважно малий та середній бізнес. Ми вже розуміємо, що Вінниця – відкрита для бізнесу, що це вже як “червоний килим” для бізнесу в Україні. Але головний ресурс для нас, без якого ми не можемо працювати – це довіра одне до одного. Це пункт №1”, – сказала представниця Horizon Capital.

Уляна Хром’як у свою чергу вважає, що “це взагалі унікальний випадок в Україні – така хороша співпраця між містом і областю”:

– Ви знаєте, коли до нас приходить новий інвестор – ми не лобіюємо Вінницю, ми показуємо йому всі міста. Але ті результати, які ви показуєте – це дуже важливо для інвестора, саме тому він робить той чи інший вибір. В тому числі тому ми вже почнемо будівництво нового великого заводу на території Вінницького індустріального парку іноземним інвестором, – сказала Хром’як.

Мета: 0,7 “польської” зарплати

Заступник голови ОДА Андрій Гижко, здається, був найбільш конкретним серед усіх. Він зазначив, що інвестиційний потенціал – це не лише обласний центр, адже наслідки інвестицій потім відчуваються по всьому регіону.

– Я пригадую, як 20 років тому біля новоствореної компанії “Аграна Фрут” стояли черги з фермерів, які хотіли здати туди яблука на переробку. А тепер ми маємо 1000 гектарів нових садів, Вінниччина стала справжнім “яблучним раєм” і кожне третє яблуко в Україні – воно саме з Вінниччини.

За словами Гижка, наразі в регіоні відбувається масштабна, хоч і “стихійна”, урбанізація: “Щороку у Вінниці будується більше 100 тисяч квадратних метрів житла: здається, це найвищі темпи в Україні. Але квартири купують як правило сільські мешканців або їхні діти. І потім ці нові вінничани приходять уже в міські бізнеси”.

Головне ж, на думку Гижка – забезпечити умови, аби припинити відтік людей за кордон.

– Якщо ми забезпечимо середньо зарплату на рівні 0,7 від тієї, що є в Польщі – люди припинять виїжджати. Тому така умова по зарплатах – ключова, коли ми ведемо перемовини з потенційним інвесторами, – сказав Гижко.

За словами Гижка, є всі підстави очікувати таких результатів. “Раніше Вінниччина була на 24-25 місці за рівнем зарплат в Україні. Тепер ми на 12-му місці. Сьогодні в нас тракторист за сезон може заробити тисячу доларів, комбайнер – півтори тисячі доларів і більше”.

Головний спікер цього дня – Президент Американської Торгівельної Палати Андрій Гундер говорив більше про національний і трансатлантичний виміри:

– Американська Торгівельна Палата в Україні об’єднує 600 компаній і партнерів, які інвестують в Україну. 30 відсотків – це американські компанії, решта – це міжнародні бізнеси. Вже 26 років Палата спостерігає, як розвивається бізнес в Україні. І за останні чотири роки ці стосунки між бізнесом і владою – це найкращий діалог, який був протягом чверті століття. Багато що змінилося на краще, це дає великі можливості і ми бачимо, що компанії все більше дивляться на Україну, в різні сектори економіки, – говорить Гундер.

“Я багато подорожую Україною, але мені важливо на власні очі бачити, як почуває себе бізнес. І ті історії успіху, які я спостерігаю, підтверджують позитивні результати нашого опитування. 63% компаній відчули зростання свого бізнесу в 2017 році. 82% планують розширити свій бізнес в 2018-му. Сьогодні разом з компаніями-членами Палати ми відкриваємо для себе інвестиційний потенціал міста Вінниця. Наша мета проста – допомагати бізнесу працювати та інвестувати в Україну, а Уряду України – впроваджувати реформи”, – зазначив Андрій Гундер.

Ексклюзивне інтерв’ю з Президентом Американської торгівельної палати в Україні Андрієм Гундером читайте незабаром на Vежі.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору