15 «благодійних» мільйонів: за що вінничани платять фондам при медичних закладах

Лікарням Вінниці найбільше не вистачає медикаментів – тільки за кошти вінничан їх передали медичним закладам на суму майже 7 мільйонів гривень. На що витрачаються ці гроші – лікарні з наступного року звітуватимуть детально. 

Такий висновок зробили фахівці «Інституту аналітики та адвокації» у рамках Всеукраїнської кампанії протидії неформальним платежам у закладах охорони здоров’я, яку реалізовували у Вінниці разом з ГО «Філософія Серця».

Як повідомляє прес-служба організації, фахівці проаналізували 18 вінницьких міських та обласних лікарень, в яких збирають благодійні внески, та виявили, що сумарно фонди для медичних закладів зібрали з пацієнтів понад 15 мільйонів гривень.

Як пояснила голова ГО «Філософія Серця» Юлія Грига, ці кошти раніше було неможливо відстежити й відтак виникав корупційний ризик їх цільового використання.

  • Наразі звітність про зібрані на території кожної окремої лікарні кошти фонду-монополіста у Вінниці не зручна та не достатньо відкрита – пояснює Юлія Грига. – Важливим результатом нашої кампанії стало прийняття документів на рівні міста і області, які зобов’язують фонди і лікарні прозоро звітувати, на що витрачаються благодійні внески.

Також пані Грига зазначає, що найбільше медичним закладам Вінниці не вистачає медикаментів, а за кошти вінничан їх передали лікарням на суму майже 7 мільйонів гривень. І це – тільки за 2016-й рік.

  • Міській клінічній лікарні №1 від благодійного фонду дісталися послуги та ремонти на суму 126 тисяч гривень. Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 потребував у 2016-му році господарчих товарів на понад 180 тисяч гривень, – говорить Олександр Ткаченко, представник «Інституту аналітики та адвокації». – В обласну дитячу закупили медикаментів на 1,2 мільйони гривень.

Наразі доступна повна версія дослідження, а починаючи із наступного року аналогічне звітування можна буде побачити в кожній лікарні міста.

Позначки: , , , , , , , , , , , , ,

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією