13 малих ГЕС відновлять на Вінниччині за три роки

У Вінницькій області до 2020 року планують відновити 13 малих гідроелектростанцій. Потужність майбутніх ГЕС становитиме 1,3 мегават.

Як повідомляє ecotown, нині на території області є 11 недіючих малих ГЕС, від котрих можна створити виробництво електроенергії за “зеленим” тарифом.

За даними департаменту ЖКГ, енергетики та інфраструктури Вінницької ОДА, на початок 2017 року в області функціонувало 20 малих ГЕС встановленою потужністю 21,3 МВт. Найбільшим на сьогодні з генеруючих об’єктів є Ладижинська мала гідроелектростанція, котра має потужність 9 МВт. В області працюють три найстаріших малих ГЕС – у селищі Браїлів та у містах Брацлав і Вінниця (Сабарівська ГЕС).

  • Гідроелектростанції відіграють не малу роль у виробництві електроенергії, яка у 5-6 разів дешевша, ніж на ТЕС, – наголошує голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій. – Сьогодні частка гідроелектроенергії на Вінниччині не перевищує поки що 1% від загальнообласного виробництва.

Також він нагадав, що цієї весни запрацювала Уладівська ГЕС, добудовується мала ГЕС у Демидівці Жмеринського району.

Крім того, тривають перемовини з інвестором зі Швеції щодо відновлення гідроелектростанції у селі Сокілець Немирівського району.

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору