× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

110 мільйонів боргів та 469 аварійних ситуацій: як у Вінниці завершився опалювальний сезон

У зв’язку із завершенням опалювального сезону у Вінниці влаштували прес-конференцію, де розповіли про заборгованість, аварійні виклики та підготовку до наступного сезону.   

Сьогодні у Вінниці завершується опалювальний сезон 2018-2019 років. Таке рішення було прийнято під час засідання Виконавчого комітету міської ради минулого тижня. Це в першу чергу стосується житлового фонду. У випадку із закладами охорони здоров’я, освітніми закладами та іншими подібними установами опалювальний сезон завершуватимуть на підставі заявок керівників конкретних закладів. До прикладу, станом на 15-ту годину до КП “Вінницяміськтеплоенерго” (ВМТЕ) з такими заявками звернулись сім установ: п’ять шкіл, один дитсадок та одне училище.

Як розповіли у ВМТЕ, опалювальний сезон минув на належному рівні. Проблеми виникали переважно з аварійними мережами, які були передані підприємству від ДП “Теплокомуненерго Маяк” з серпня 2018 року. З 26 кілометрів переданих теплових мереж та мереж гарячого водопостачання 80% були зношені. У зв’язку з цим втрати теплової енергії в цих мережах становили 53% і тільки з березня їх вдалось зменшити до 17%.

Протягом жовтня-квітня аварійні ремонтні бригади “Вінницяміськтеплоенерго” ліквідували 469 аварійних ситуацій. Проте, варто зазначити, що 95% звернень стосувались проблем, які виникали у внутрішньобудинкових системах.

Наше підприємство часто зіштовхується з проблемою, що  більшість управляючих компаній нехтують своїми обов’язками, спрямовуючі всі проблеми, зокрема ті, що у внутрішньобудинковій системі, на КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго». Хоча теплопостачальне підприємство відповідає лише за стан зовнішніх мереж, а внутрішньобудинкова система  – зона відповідальності управляючих компаній, – зазначають у ВМТЕ.  

Протягом опалювального періоду відпуск теплової енергії котельнями склав 695 000 Гкал, з них 2000 Гкал припадають на біопаливні котельні.

Відкритим залишається питання заборгованості населення за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання. Станом на початок квітня борг населення перед ВМТЕ сягнув 110 000 000 гривень. Для порівняння, минулого року станом на початок квітня заборгованість була на 44 000 000 гривень нижчою.

– Підприємство бореться з неплатниками, застосовуючи всі можливі важелі впливу відповідно до законодавства: штрафи, пеня, судовий і виконавчий збори, неможливість отримати субсидію, заборона виїзду за кордон, арешт майна, внесення до єдиного реєстру боржників, – розповідають у ВМТЕ.  

У зв’язку з подорожчанням газу, в січні цього року тарифи на теплову енергію зросли на 20%. Проте, у “Вінницяміськтеплоенерго” заявляють, що їхні тарифи одні з найнижчих в Україні. Також з першого травня зросте рівень тарифів за послуги підприємства, проте, поки що невідомо до якого саме рівня. У ВМТЕ прогнозують зростання цін до 33%.

Наразі вже розпочалась підготовка до наступного опалювального сезону 2019-2020 років. Зокрема, з 11 березня відбувається прокладання ділянки тепломережі по вулиці Короленка та по вулиці Острозького. Окрім цього планується: реконструкція теплових мереж протяжністю 4,063 км; влаштування 141 індивідуального теплового пункту (ІТП) на Вишеньці; перевірка та підготовка 45 котелень, 84 центральних теплових пунктів, 284 ІТП, а також гідравлічні випробування 194,65 км теплових мереж.

Фото: https://hm.oblast.onlin

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору