Знати, щоб контролювати: комунальні підприємства Вінниці публічно покажуть свої фінанси

У міській раді затвердили рішення про оприлюднення інформації щодо діяльності всіх комунальних підприємств в Інтернеті. Над проектом рішення працювали громадські активісти спільно з міською радою.

Ухвалення цього рішення забезпечить вільний доступ громадян до різноманітної інформації щодо діяльності комунальних підприємств, засновником яких є міська рада: від фінансів до усіх контактів та інформації про керівництво. Всі ці дані мають бути узагальнені на сторінці відповідного підприємства на сайті ВМР або на офіційному порталі самого підприємства.

Як зазначив директор департаменту економіки та інвестицій міськради Віталій Погосян, доступ до таких сторінок буде вільним для кожного.

Зі сторони громадського сектору про важливість такого рішення розповіла Олена Регеша – експертка Центру громадської активності «Результат», – та зауважила, що відкритий доступ про фінанси та діяльність комунальних підприємств є відповіддю на інтерес та увагу вінничан до їх діяльності, адже фінансуються ці установи з міського бюджету.

  • Ми, з боку громадських активістів, переконані в актуальності цього документу, який дозволить кожному вінничанину відстежувати як діяльність комунальних підприємств, так і дізнатися про тарифи на їхні послуги і куди витрачаються бюджетні кошти, а відповідно – ефективно оцінювати роботу керівництва підприємств. Така практика вже запроваджена у деяких містах України, як, наприклад, Київ, Полтава, Луцьк та Івано-Франківськ. Сподіваємося, що ця практика запрацює у Вінниці і це стане ще одним кроком до підвищення прозорості та підзвітності міської ради і всіх її структурних підрозділів.

Міський голова Сергій Моргунов наголосив на тому, що виконання цього рішення всіма керівниками комунальних підприємств є обов’язковим, а директори департаментів мають прослідкувати за його виконанням.

Інформація про діяльність підприємств має опубліковуватися, починаючи із 2015 року. Вже 14 липня заплановано розробити типову загальну структуру сторінки в розділі “комунальні підприємства” і вже до першого серпня комунальні підприємства мають розмістити всю інформацію згідно запропонованого переліку.

Позначки: , , , , , , , , , , ,

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією