Vioil просить кредит у ЄБРР, деталей угоди не розголошують

Сьогодні, 12 квітня, до Вінниці завітала делегація Європейського банку реконструкції та розвитку, щоб ознайомитися із підприємством «ViOil» та обговорити умови фінансової підтримки підприємства. 

У складі делегації був Шевкі Аджунер – керівник ЄБРР в Україні та керівник ЄБРР у країнах Східної Європи та Закавказзя Френсіс Маліж. Основною метою візиту поважний гостей – знайомство з одним із найбільших підприємств країни, а також зустріч із головою облдержадміністарції Валерієм Коровієм для обговорення подальшої співпраці.

Європейський Банк Реконструкції і Розвитку – міжнародний фінансово-кредитний інститут, який надає допомогу країнам від Центральної Європи до Центральної Азії для проведення ринкових реформ, активного інтегрування економік цих країн у міжнародні господарські зв’язки. Був створений у 1990 році і має 67 акціонерів: 65 країн та дві міжнародні організації – Європейський Союз та Європейський інвестиційний банк.

Як розповіла фінансовий директор «ViOil» Алла Власюк, наразі їх підприємство зацікавлене у фінансовій підтримці ЄБРР для розвитку компанії. У свою чергу, представники ЄБРР зазначають, що Вінницька область показує швидкі темпи розвитку. ЄБРР зацікавлені у підтримці великих підприємств і починають вивчати можливості середнього та малого бізнесу.

Вінницька олія скоро з’явиться в Антарктиді, а паркет – вже в країнах ЄС

  • Банк виділяє кошти не лише на бізнес, а й на розвиток підприємництва. Особливо на ті питання, які стосуються екології. Ми, у компанії, хочемо розвиватися і плануємо збільшувати потужності переробки сировини та у розвитку складського господарства, – розповіла Алла Власюк. – Однак одні із головних ідей, над якими ми будемо працювати впродовж найближчих п’яти років – це удосконалення виробництвва у Вінниці та будівництво нового заводу у Чернівцях.

Загалом до складу компанії «ViOil» входять два олійножирові комбінати:  Вінницький і Чернівецький. Асортимент продукції різноманітний – понад 60 найменувань. Серед всього це рослинна олія, маргаринова продукція та жири спеціального призначення, а також високоякісний шрот. За останніми даними, продукцію Вінницького олійножирового комбінату постачають у 69 країн світу.

Знайомство із Валерієм Коровієм та керівництвом корпорації «ViOil» відбулося за зачиненими дверима. Та потім для делегації ЄБРР провели швидку екскурсію по підприємству. Окрім наочності, гостей також запросили на дегустацію олії, аби пересвідчитися у якості вінницького продукту.

За словами голови Вінницької ОДА Валерія Коровія, вони вже давно намагалися запросити найвище керівництво ЄБРР, щоб презентувати можливості регіону.

  • Насправді це дуже довгоочікувана подія. Зараз ситуація в інвестиційній сфері досить непроста, тому що на світових ринках є великий брак інвестиційних кредитних ресурсів і Європейський Банк дуже прискіпливо ставиться до реалізації проектів, на які виділяє кошти. Тому для нас дуже важливо створити і показати позитивний приклад успішної реалізації проекту. І також підтримати групу компанії «ViOil», щоб вони могли укласти цей контракт, а там неймовірне залучення фінансових ресурсів. Це також надасть можливість поповнити обігові кошти та сформувати здорове конкурентне середовище і від цього виграє наш аграрний бізнес. Це не просто локальний проект, а в цілому формування нормального конкурентного середовища при нормальному фінансуванні.

На питання про те, якого ж фінансування очікують від ЄБРР, на підприємстві поки що сказати не можуть і тримають у таємниці. Однак сподіваються, що рішення Європейського Банку стосовно «ViOil» приймуть вже у червні чи липні.

  • За останні декілька років ми залучили серйозні інвестиції у будівництво заводу та розвитку бізнесу і ми не хочемо зупинятися, – розповідає керівниу компанії «ViOil» Віктор Пономаренко. – Нам важливо покращити фінансування з допомогою світових інвесторів. Взагалі, з ЄБРР ми почали співпрацювати ще два роки тому – у найважчий час для країни. Зараз обговорюємо наступний етап розвитку та взаємодії. Поки що суми – це комерційна таємниця. Сьогодні ми лише обговорюємо усі можливості. У ЄБРР є ряд умов і якщо хоча б одна умова не виконується – з нами не співпрацюватимуть. Але я виріс у Вінниці і це моє рідне місто, тут всі мої друзі. тому я зацікавлений в тому, щоб бізнес, який я тут будував 25 років, розвивався та рухався далі.

Нагадаємо, що при фінансуванні ЄБРР у Вінниці впровадять електронні квитки у громадському транспорті. А за кошти Світового банку у Вінниці розпочнуть будівництво сучасного кардіологічного центру.

Позначки: , , , , , , , , , , ,

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією