Вінницький кулеметник вижив та рветься у бій після пораннення… в серце

Боєць із Вінниччини, 39-річний Павло Ходзей, який у зоні АТО отримав важкі поранення, потроху одужує.

Як повідомляє у своєму сюжеті програма «Вікна-новини», унікальну операцію здійснили у Дніпрівській лікарні імені Мечникова: хірурги витягли кілька металевих уламків із серця кулеметника й відтак врятували йому життя.

Павло Ходзей – багатодітний батько: має двох доньок та 6-річного сина, з якого мріє виростити справжнього захисника України. Чоловік ще в реанімації, але вже «рветься» на передову.

«Численні осколкові поранення грудної клітини, кінцівок, у тому числі із пошкодженням легень» – так описують отримані бійцем поранення лікарі та додають, що гранатометник «народився у сорочці».

«До лікарні Павла Походзей потрапив у вкрай важкому стані: численні уламки посікли йому тіло, а три з них застрягли у перекарді – зовнішній оболонці серця» – йдеться у сюжеті.

Лікарі кажуть, що випадок міг скінчитись летальним наслідком. Як отримав поранення вояк, який виконував бойове завдання біля Широкиного – майже не пам’ятає.

  • В наряді стояв, – каже Павло Походзей. – Пам’ятаю тільки вибух і все.

Як все сталося – розповідає побратим гранатометника, Роман Коваль. Військовик теж зазнав поранення і лежить на сусідньому ліжку. Каже, того дня в бойовиків відбулась чергова ротація і вони почали обстрілювати позиції наших армійців. Один із набоїв вибухнув поруч із Павлом.

  • Скоріше за все, Паші попав АГС – це станковий гранатомет, – говорить Роман Коваль, військовик 59-ї окремої механізованої бригади. – Він біля Павла розірвався, той втратив багато крові, хлопці, які були поруч надали йому першу медичну допомогу. Таким чином він ще живий. І буде жить.

“Швидка” доправила непритомного Павла до Маріуполя, а звідти – гелікоптером до Дніпра. Кардіо-хірурги провели тригодинну операцію та дістали смертоносні шматки металу.

Уламки, які витягли із серця бійця

  • Лікарі казали, що дуже важке поранення, – розповідає сам Павло. – Зробили успішну операцію, а без неї не знаю, вижив би чи ні.

До війни Павло працював будівельником, а два роки тому був мобілізований, після чого підписав контракт. Вдома на Вінниччині на повернення батька чекають троє дітей.

Для подальшого лікування Павла переведуть військового шпиталю: життю чоловіка вже нічого не загрожує. Після повного одужання боєць планує знову повернутися на позиції.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією

Інші новини