Вінницькі церкви закликають зняти “цвинтарну блокаду” на Сабарові та сподіваються на компроміс

Вінницька Обласна рада церков та релігійних організацій сьогодні, 7 серпня звернулися до чиновників та мешканців Сабарова із закликом знайти компроміс у питанні будівництва нового цвинтаря в мікрорайоні Сабарів.

Заява ради церков була оприлюднена під час спільного засідання представників різних конфесії, посадовців обласної та міської влади, яка відбулася в приміщенні Вінницької ОДА.

 

У зверненні йдеться про те, що “Спостерігаючи за подіями, які відбуваються у Вінниці навколо будівництва кладовища у мікрорайоні Сабарів, ми (релігійні організації – ред.) не можемо залишитися осторонь і не висловити своєї позиції як представники релігій і конфесій у м.Вінниці і як громадяни свого міста.

Польова блокада: мешканці Сабарова не пішли на діалог з мерією і вигнали з поля екскаватор

Визнаючи право людей на висловлювання своєї думки і ставлення до тих чи інших подій, ми однак вважаємо абсолютно неприйнятними у цій ситуації спекуляції окремими жителями мікрорайону Сабарів у м.Вінниці, які протестують проти будівництва кладовища”.

Представники церков вважають, неприйнятними спекуляції окремих мешканців Сабарова, що протестують проти спорудження кладовища, “на таких поняттях як смерть, поховання і достойна пам’ять наших спочилих родичів”.

“Закликаємо всіх жителів територіальної громади міста Вінниці, прихожан всіх церков і конфесій, виважено та з розумінням поставитися до надзвичайної ситуації, знайти компромісне рішення з міською владою і зняти блокування техніки для будівництва кладовища у мікрорайоні Сабарів.

Погоджуємося з намірами Вінницької міської ради щодо необхідності облаштування місця для проведення захоронень і в той же час закликаємо громаду мікрорайону Сабарів до діалогу з міською радою та пошуку порозуміння і компромісу”, – ідеться у заяві.

Місць для похованнь у Вінниці лишилося на два тижні: мешканці Сабарова продовжують блокувати будівництво нового кладовища

Наприкінці звернення священнослужителі закликали чиновників “дотримуватись усіх державних норм і стандартів чинного законодавства та вжити заходів щодо недопущення у майбутньому забруднення навколишнього природного середовища”. З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням. 

Нагадаємо, що конфлікт довкола будівництва Сабарівського кладовища триває вже понад місяць: мешканці мікрорайону протестують проти спорідження цвинтаря на полі, використовуючи в якості аргументів можливе забруднення мереж Водоканалу трупною отрутою, а також річки Південний Буг. Протестувальники блокують техніку, нещодавно на полі зявилися металеві “їжаки”, які порвали колеса вантажівок.

“Між небом та землею”: як вінничани ставляться до сусідства із кладовищами

Міська влада у свою чергу заявляє про заплановані реконструкції мереж Водоканалу, що унеможливить потрапляння будь-якого забрудення в труби та заявляє, що має всі необхідні дозволи та погодження для початку будівельних робіт.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією

Інші новини