Вінницькі обласні депутати не змогли прийняти звернення до Президента по газовим лічильникам

Депутати Вінницької облради намагалися прийняти звернення до Президента України, Кабінету Міністрів та НКРЕКП щодо негайного скасування щомісячної абонплати за користування системами газопостачання. Однак, депутати не змогли одноголосовно ухвалити рішення.

«Вимагаємо негайно скасувати грабіжницьке та необгрунтоване рішення НКРЕКП від 28 березня 2017 року, яким введено щомісячну абонплату за підключення до систем газопостачання. Президенту України винести указ про звільнення членів НКРЕКП, які прийняли незаконне рішення про абонплату. Кабінету Міністрів України та НКРЕКП – оприлюднити методику розрахунку та обгрунтування існуючих тарифів на послуги газопостачання населенню, знизити ціну на газ для споживачів. Генеральній Прокуратурі України провести всебічне розслідування на предмет незаконного рішення посадовцями НКРЕКП та прийняти відповідні рішення» – йдеться у зверненні.

Попередньо, 4 квітня, під цим зверненням підписалися 35 депутатів, однак на позачерговій сесії 18 квітня депутати проголосували недостатньою кількістю голосів – лише 40, тому рішення не прийняли за основу. Радикальна партія та Аграрна усім складом відмовились голосувати за наступні питання.

  • Сесія не відбувається саме з того питання, за яким ми сьогодні зібралися, вона завалюється. Чому ж не працювали, щоб був повний зал депутатів? – звернулась Тетяна Антонець з Опозиційного блоку до голови облради Анатолія Олійника.

У свою чергу голова облради Анатолій Олійник запропонував депутатам все ж об’єднатися та створити робочу групу, щоб доопрацювати питання.

  • Ця постанова поки що скасована, тому ми зараз маємо час усіма фракціями серйозно розглянути ці питання: де наші регіональні газові підприємства. Газові мережі… Давайте піднімемо райони і вийдемо на планову сесію у червні на рівні керівництва держави, щодо механізму того, як ми віддамо наше майно. Зараз наше звернення потребує доопрацювання. Ми можемо першими в Україні запропонувати серйозний механізм щодо абонплати за газ. Давайте створимо робочу групу і з завтрашнього дня почнемо працювати.

Поки між депутатами тривали дискусії щодо абонплати за газ, студенти аграрного університету та мешканці села Аграномічного об’єдналися навколо цього питання та оплесками підтримували прохання вінницьких депутатів про переголосування. І хоча це прохання депутати підтримали, однак при повторному голосуванні рішення знову не прийняли.

Мешканці села Агрономічне під обласною радою вимагають у “регіонала” Калетніка повернути землю

Зрештою вінницькі депутати залишили питання про абонплату за користування газовими мережами без розгляду.

Позначки: , , , , , , , , , ,

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією