Вінницькі діти висадили алею лікарських рослин для бійців АТО

Понад 35 видів лікарських рослин висадили діти та дорослі сьогодні, 21 квітня, на території Вінницької обласної станції юних натуралістів. Згодом ці рослини «житимуть» на пришкільних територіях міста та області, а потім з них буде виготовлено лікувальні чаї для бійців АТО.

В акції взяли участь представники 35-ти районів Вінницької області – з місцевих клубів спільноти натуралістів. Кожному з учасників було надано земельну ділянку розміром півтора на півтора метри, де він висаджував по одному виду лікарських рослин.

 

Допомагали дітям і дорослі – батьки та навіть АТОвці. Останні – представники громадської організації «Мольфар». Учасник АТО, Валерій Прокопчук, розповів, що й окрім акції полюбляє садівництво – на ділянці біля свого приватного будинку разом із дружиною висаджує квіти і дерева.

  • Біля жінки я – професіонал. А ось тут ми прийшли сюди, щоб підтримати дітей. Та дитина, яка самостійно посадить чи деревце, чи рослину – ніколи не зламає у парку й гілочки. От я з Козятинського району, саджу кровавник, або по-науковому – деревій. Зараз посадимо, полиємо й будемо приходити дивитись.

Окрім того, інший учасник бойових дій, Павло, розповів про висаджену на честь Героїв Небесної Сотні алею. Ще у 2014-му році у рамках проекту «Тепло дитячих душ» на території Вінницької обласної станції юних натуралістів її облаштовували діти та військовики.

  • Під час фестивалю «Україна – сад», який відбувається у нас на Вінниччині у жовтні, представники районів привезли по екземпляру плодових та ягідних культур і з них ми висадили алею. Зараз тут вирощується понад 50 насаджень – дерев і кущів, агрусу наприклад. Деякі насадження вже дають плоди, ми їх переробляємо на щось смачненьке і корисне, і відправляємо на фронт для бійців.

Натуралісти планують згодом виготовити із висаджених сьогодні рослин спеціальні лікувальні чаї, настоянки та інші препарати та передати їх бійцям у зону АТО та тим, хто наразі вже демобілізований.

          

Позначки: , , , , , , , , , , ,

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
  • Lena Krupskaja

    Дякуємо за увагу до нашого заходу. Приємно було з Вами спілкуватись.
    Адміністрація Вінницької обласної станції юннатів.