Вінницькі будинки на 98% готові до опалювального сезону

Наступного місяця у Вінниці розпочнеться опалювальний сезон, тому комунальні підприємства у свої більшості вже готові до початку нового осінньо-зимовго періоду: відремонутвали теплові котельні, замінили лінії електропередач, відремонтували муніципальний транспорт, оновили дорожнє покриття та покрівлі житлових будинків тощо.

Про підготовку міста до холодів сьогодні, 28 вересня, на засіданні виконкому розповідав директор департаменту міського господарства Григорій Пурдик.

За наданою ним інформацією, комунальні підприємства практично повністю готові, але в окремих випадках ще потрібен час  на доопрацювання. Так, теплопостачальні підприємства “Вінницяміськтеплоенерго”, “Маяк” та “Вінницяоблтеплоенерго” проводили ремонти теплових мереж, пунктів та котелень. Наразі всі підприємства виконали обсяг робіт на 100%, лише “Маяк” замінив менше половини теплових мереж із запланованих – 0,104 км, що складає 44%.

 Усі роботи теплопостачальні підприємства виконували за власні кошти.

Для безперебійного перевезення пасажирів в осінньо-зимовий період, “Вінницька транспортна компанія” провела середній ремонт 14 трамвайних вагонів, двох автобусів, 25 тролейбусів, а ще три тролейбуси відремонтували капітально.  На даний час на підприємстві займаються капітально-відновлювальним ремонтом ще трьох автобусів. З початку року фахівці модернізували два трамваї, до кінця грудня мають встигнути зробити ще два.

У свою чергу житлово-експлуатаційні підприємства провели технічний огляд всіх транспортних засобів та тротуарно-прибиральної техніки. Наразі 23 одиниці техніки готові до роботи в зимових умовах. Для приготування піскосоляної суміші було придбано 1100 тонн відсіву та 150 тонн солі. Для боротьби із ожеледицею також закуплено 8518 тонн технічної солі та 2220 тонн піскосоляної суміші, що складає понад 100% від запланованого.

Окрім цього, на даний час проводиться заповнення систем опалення житлових будинків.

  • Станом на 28 вересня заповнено 1146 будинків, що складає 98% від запланованих 1170. Згідно графіку, до 30 вересня всі роботи будуть виконані. В цілому, житлові будинки технічно готові до опалювального сезону, – розповів Григорій Пурдик.

Щодо комунального господарства та благоустрою, вже було проведено підготовку вулично-шляхової мережі міста до зимової експлуатації. Зокрема, приведено до належного стану щебеневе покриття площею 23,5 тисяч м.кв.,  проведено поточний ремонт асфальтного покриття на вулицях міста, капітально відремонтували 16,8 тисяч кв.м. тротуарів. Разом з цим, у поточному році було створено  3,33 тисяч м.кв. вулиць, зокрема у мікрорайонах “Поділля” та “Академічний”.

Для роботи у зимовий період підготовано 70 одиниць спеціальної техніки, обладнання та спецодяг та працівників комунальних підприємств. Разом з цим, у 2017 році КП “Вінницьке шляхове управління” та “Ековін” придбали 27 одиниць нової техніки:

  • 15 тракторів для очищення вулиць та тротуарів від снігу.
  • 6 автомобілів, з яких два – сміттєвози, а інші використовуватимуть для посипки доріг протиожеледною сумішшю.
  • 4 міні-техніки Avant багатофункціонального призначення
  • 2 спеціальні причепи для посипки тротуарів протиожеледною сумішшю.

У разі погіршення погодних умов можливе додаткове залучення 24 одиниць спецтехніки підрядних організацій.

  • Всі заклади соціальної сфери повинні бути максимально готові до зимового періоду. Щодо “пуску” тепла – потрібно оперативно працювати над цим питанням.  Окрім цього мають постійно бути готовими аварійні бригади, на випадок надзвичайних ситуацій і проблем із електрозабезпеченням, – зауважив міський голова Сергій Моргунов.

Сьогодні вранці у міській раді також про підготовку до роботи в опалювальний період 2017-2018 звітували директори комунальних закладів культури міста. Загалом керівники музичних, художніх, мистецьких шкіл, міського Палацу мистецтв, бібліотек, музею Коцюбинського, кінотеатру “Родина”, камерного хору “Вінниця”, Центру концертних та фестивальних програм – до зими готові. Хоча питання з утеплення та енергомодернізації приміщень для багатьох закладів ще залишаються відкритими і на наступний рік. У деяких приміщеннях цих закладів ще тривають ремонти.

Позначки: , , , , ,

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією