Вінницькі активісти самотужки встановлюють зарядки для електрокарів у місті та області. МАПА

У Вінниці з’являються зарядні станції для електромобілів. Власним коштом вже сім електро-заправок встановлюють самі власники електрокарів. 

Як повідомляє канал «ВІТА», одна така станція може одночасно заряджати три автівки. Зарядна станція складається з одного «пістолета» та двох розеток різної потужності.

Ідея встановлення таких станцій є Ірина Селезньова, власниця електрокара. Вона розповідає, що коли придбала автівку, виявилось, що станцій для електро-зарядки у місті немає. Відтак, вона вирішила зробити «заправки» спільно з однодумцями.

Заряду акумулятора вистачає на 150 кілометрів влітку та на 100 – зимою. Окрім того, на противагу заправки від домашньої розетки, за допомогою якої електрокар заряджається 6 годин, станція здатна зробити це вдвічі швидше.

Одна така станція коштує 350 доларів, а витрати за енергію оплачує заклад, де вона встановлена. Наразі активісти власним коштом встановили вісім «заправок» у Вінниці, області та кілька – у населених пунктах Бердичів, Кам’янець-Подільський, Хмельницький.  У планах активістів – побудувати станції, які зможуть підзаряджати електрокар за 20-30 хвилини.

Переглянути, де саме розташовані станції можна на карті  – тут також доступна інформація про потужність станції, графік роботи тощо.

Вінниця
* Готельно-ресторанний комплекс “Драйв Клуб”
* Автомийка “Чисте місто” (територія гіпермаркету “МЕТРО”)
* ТРЦ “Мегамолл”
* ТРЦ “Квартал”
* Кав`ярня “Золотий Дукат”
* Тенісний клуб “Бомонд”
* Авторемонтная база (територія ВОПНД ім. Ющенка)

Вінницька область
* 20-й км Хмельницького шосе, с. Садове (Заміський комплекс “Butterfly”)
* м. Бар (БКТБ НТУ)
* м. Гайсин (автомийка, вул. Незалежності, 2а)

Житомирська область
* м. Бердичів (об`їздна, кав`рня “Автостоп”)

Хмельницька область
* м. Хмельницький (автомийка “9 вал”)
* м. Кам`янець-Подільський (територія рембази “Міськ Світло”)

 

Позначки: , , , , , , , ,

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією