Вінниччина втратила 18 спортсменів-хокеїстів: «перебігли» закордон

Спортсменам не платять зарплати, тож ті їдуть з області кажуть у Федерації хокею на траві. Однак у Вінниці міська влада обіцяє відкрити спорткомплекс  на кілька тисяч глядачів і анонсує підвищення зарплат викладачам спортивних шкіл з 1 червня.

У минулому  році, за результатами державного рейтингу, Вінниччина – на другому місці з олімпійських і неолімпійських видів спорту.  Загалом у  Вінниці діє 21 спортивна школа приватної та комунальної власності, де займається понад 6 тисяч спортсменів.  Однак кращих «переманюють» за кордон. Так область втратила 18 хокеїстів. Про це розповів перший віце-президент Федерації хокею на траві України Федір Новік.

  • Усе, що спортшкола (міська ДЮСШ №1. – Ред.) може виділити – це 1000 гривень в місяць на харчування. Коли в Білорусії 1000 доларів – це зарплата. Їдуть спортсмени в Білорусь, Польщу, Іспанію, Італію, Хорватію. На жаль, ми не можемо їх утримувати, – каже Федір Новік.

Спортсмени не на контракті, тож клуб від «продажу» нічого не заробляє на спортсменах. За словами Федіра Новіка, для укладання контракту треба платити зарплату, яку не платять спортсменам.

  • У Вінниці давно назріла необхідність мати якщо не палац спорту, то хоча б спорткомплекс для ігрових видів спорту, де поміщалася хоча б тисяча глядачів, – звернувся до міського голови Сергія Моргунова віце-президент Федерації хокею на траві України Федір Новік.
  • Ще в 2014 році ми отримали дозвіл-рішення про передачу в комунальну власність спорткомплексу СКА. Восени 2014 року був підписаний меморандум з польською фірмою, що мала виготовити проектно-кошторисну документацію, здійснити інвестування в цей об’єкт і взяти його в управління не менше як на 10 років. У зв’язку із зміною політичної ситуації у Польщі в напрямку таких проектів, ми в цьому році почали виготовляти проектно-кошторисну документацію на цей спортивний комплекс за кошти міської громади. Паралельно ми підшукуємо інвестора, який міг би вкласти гроші в капітальний ремонт. Якщо такого інвестора не буде, то разом з депутатами міської ради розглядатимемо можливості будівництва або реконструкції за кошти міського бюджету, – каже Сергій Моргунов.

Міський голова Сергій Моргунов також поділився приємною новиною для освітніх працівників, в тому числі викладачів спортшкіл. Їм з 1 червня піднімуть зарплату за рахунок міського бюджету. Хоча за держбюджетом це передбачено з  1 вересня.

Позначки: , , , , ,

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією