Вінничан безкоштовно навчать мові, якою володіє лише 1% людей на планеті

До кінця цього місця вінничани мають змогу вивчити мову, якою володіє приблизно 1% людей всієї планети. Центр реабілітації «Гармонія» запрошує всіх охочих на курси жестової мови.

Для того, щоб люди із порушенням слуху мали ширший простір для спілкування, ЦР «Гармонія» в рамках проекту «Почути серцем» запрошує всіх охочих вінничан вивчити жестову мову.

  • Поширення такої практики серед працівників установ допоможе зняти навантаження з перекладачів, яких одиниці зараз, і також допоможе людям з порушенням слуху вільно отримувати потрібну інформацію та послуги, бути незалежними від перекладача. Це розширення можливостей та доступу людям з інвалідністю до активної участі у всіх процесах життя громади, – розповідає керівниця проекту Людмила Нецкіна.

«В моєму світі всі глухі» – як живе сімейна пара слабочуючих

Курси у «Гармонії» відбуватимуться двічі на тиждень протягом 2-3 місяців. Викладати мову жестів буде Світлана Заборовська, у якої обоє батьків нечуючі і вона з самого дитинства знає жестову мову.

Людмила також розповіла, що групи будуть сформовані по інтересах: медиків, наприклад, вчитимуть медичній термінології. На її думку, такі курси є дуже важливими, адже кваліфікованих перекладачів у Вінниці менше 10 осіб, а вінничан, які знають жестову мову, катастрофічно не вистачає для нормальної соціалізації людей із порушенням слуху.

  • Надіємось, що це стане прикладом для департаментів освіти, – говорить керівниця проекту.

Реєстрація на курси триватиме до кінця місяця, наразі зареєструвались вже 10 осіб.

Щоб потрапити на курси жестової мови телефонуйте за номером 0636788836 (Людмила)

 

Позначки: , , , , , , ,

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією