Від Леонтовича до Бізе: Вінниччина кличе до палацу Потоцьких на Tulchin OperaFest

Українська та єпропейська опера, представники оперної сцени із Італії, Німеччини, Польщі та Австрії – це не солодкий сон викладача консерваторії, а програма міжнародного оперного фестивалю, який влітку відбудеться на Вінниччині. «ОПЕРАФЕСТ ТУЛЬЧИН» триватиме 3 та 4 червня біля палацу Потоцьких у місті Тульчин.

Саме таким чином привернути увагу до цієї пам’ятки архітектури запропонувала керівництву області радник Міністра культури України Ірина Френкель.

  • У програмі фестивалю буде презентовано українську оперу, європейську оперу та європейський мюзикл. Відбудеться нічний кінопоказ оперних шедеврів для молоді. Це буде опера Миколи Леонтовича «На русалчин Великдень», яку закінчував Мирослав Скорик. Також відбудеться концертна постановка опери Леонкавало «Паяци», прозвучать кращі оперні арії німецьких, італійських та українських композиторів. Глядачі побачать концертну постановку опери Бізе «Кармен», мюзикл «Танець Вампірів», участь в якому візьмуть солісти оперної сцени з України, Італії, Німеччини, Польщі та Австрії, – розповіла програму фестивалю Ірина Френкель.

За її словами, проведення фестивалю дозволить місту Тульчин позиціонувати себе як регіональну культурну столицю, а також сприятиме розвитку культурного туризму як економічного ресурсу розвитку регіону. Навела також приклад започаткований 10 років тому Міжнародний фестиваль open air – opera у німецькому місті Райнсберзі, який став могутнім поштовхом у розвитку міста в галузях економіки, інфраструктури, культури і промисловості.

Переглянувши презентацію, голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій наголосив, що сприятиме тому, аби із боку державних органів була надана всебічна підтримка організації фестивалю на найвищому рівні.

  • Даний фестиваль дає можливість кардинально покращити інфраструктуру району, привернути увагу до палацу Потоцьких і в майбутньому кожного року буде стимул проводити даний захід на найвищому рівні. В нас є ресурс, передбачений обласним бюджетом, який дасть нам можливість розпочати перший етап підготовчих робіт, – сказав Валерій Коровій. – Цим фестивалем ми сколихнемо всю країну!

Ірина Френкель також додала, що детальна програма фестивалю та імена зірок оперної сцени будуть оприлюднені наприкінці квітня.

Позначки: , , , , , , , , , , , , , ,

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією