Весна у Вінниці: комунальники ремонтують дороги та готують озеро для лебедів

У Вінниці вже розпочали масштабне весняне прибирання: ремонтують дороги та стовпи, готують зелень до майбутньої висадки на вулицях міста та приводять до ладу Центральний парк.

Вчора біля парку спустили воду з Лебединого озера. Як розповів заступник директора «Вінницязеленбуду» Микола Залецький, вже незабаром його знову наповнять та привезуть двох лебедів.

  • Зараз ми спустили воду, але там ще залишилися сніг та крига. За декілька днів все розстане, ми почистимо басейн, потім знову наповнимо та привеземо лебедів, які перезимували у Вінницькому зоодворику, що знаходиться у парку.

А ось квіти на стовпах вздовж доріг з’являться ще не скоро. За словами Миколи Залецького, кашпо розмістять вже ближче до травня.

Сакури чекать свого часу: як у вінницьких теплицях готують зелень для весни. ФОТО

Цієї весни озеленення міста відбудеться у три черги:

  • Спершу по вулиці Зулінського «Вінницязеленбуд» встановлять кубову скульптуру із підпірними стінками, навколо якої будуть рослини.
  • Далі займуться озелененням Фонтанної площі на проспекті Космонавтів, де висадять квіти та кущі.
  • Третя черга на озеленення – це ділянка від вулиці Келецької до Парку Дружби народів.

Тривають роботи безпосередньо у Вінницькому Центральному парку. Як повідомив завідуючий господарською частиною парку Юрій Приймак, до Великодніх свят, а саме до 15 квітня, заплановано у центральній частині парку оновити урни. Найближчим часом також можуть зайнятися обрізкою аварійних дерев.

  • Нам потрібно обрізати чимало дерев, які вже є небезпечними, – розповідає Юрій Приймак. – У нас вже був випадок, коли суха гілка впала на машину біля «Райдуги», на щастя, в середині автомобіля нікого не було. Я дуже переживаю, коли у парку залишаються такі аварійні дерева, адже гілки можуть впасти на людину. Взагалі, парк перезимував добре. Сніг, щоправда, досі лежить. До речі, наш парк – це, мабуть, єдиний острівець в місті, де не користуються піскосоляною сумішшю. Тут взимку можна спокійно пройтися по снігу і не переживати за взуття.

Юрій Приймак також розповів, що всі клумби за зиму збереглися, але, найімовірніше, що звичного вінничанам «Зеленого крокодила» у парку не буде, адже доволі часто його пошкоджують самі містяни.

Нагадаємо, що за сприятливих погодних умов, Вінницький парк розпочне свою роботу вже з першого квітня.

Також оновлюють вулиці Вінниці. Вздовж Соборної на частині стовпів вже позбивали стару фарбу, яка полущилась після зими, щоб незабаром оновити їх вигляд.

Крім того, дорожні служби міста почали ремонтувати дороги Вінниці. Наразі поточний ремонт виконують на на вулицях Київська, Брацлавська, Замостянська, Хмельницьке шосе, Немирівське шосе та інших. Трохи згодом розпочнуть також піднімати «просівші» за зиму кришки каналізаційних люків. Як повідомляють у Вінницькій міській раді, після цьогорічної зими у Вінниці близько 10% люків «просіли» нижче рівня асфальтної частини доріг, а це спричиняє незручність для водіїв.

Позначки: , , , , , , , , , , ,

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією