У вінницькому кінотеатрі під відкритим небом безкоштовно показуватимуть «артхаузне» кіно

Близько двох тижнів тому у Вінниці відкрився безкоштовний кінотеатр під відкритим небом поруч із кавярнею «Чорна кішка — білий кіт». Вечірні покази дуже сподобалися вінничанам, а тепер вони зможуть дивитися, окрім радянських стрічок та українських кліпів, ще й фільми із колекції «Артхауз Трафік».

Спочатку в кінотеатрі демонструвалися переважно радянські фільми та ролики українських артистів. Згодом на сторінці кавярні у Фейсбуці зявилося опитування про те, що глядачі кінотеатру хотіли би бачити на екранах. Як результат — вечорами вінничани та гості міста зможуть переглядати фільми із колекції «Артхауз Трафік». Раніше договір з компанією у Вінниці мав лише кінотеатр «Родина».

Фільми українською просто неба: у Вінниці відкрився безкоштовний кінотеатр

Директор кав’ярні «Чорна кішка -білий кіт» та засновник кінотеатру Валерій Сиверчук розповів, що перемовини з «Артхаус Трафік» закінчились досить нормально.

  • Як для некомерційного показу, вони, зазвичай, дають безкоштовно каталог. Але оскільки ми влаштовуємо покази безкоштовно, але закликаємо купувати для підтримки проекту нашу каву, то нам виставили цілком нормальну ціну. Хоч і не зовсім маленьку, як для невеличкої кав’ярні. Договір ще не підписаний, на це піде декілька днів, але він безтерміновий на всю колекцію фільмів «Артхаус Трафік».

Валерій розповідає, що гості кавярні та кінотеатру в захваті від такої новини, особливо ті, хто розуміється на таких фільмах.

  • Я сам з задоволенням буду залишатись на площі, щоб побачити багато картин. Плануємо картини з колекції Артхаус ставити тричі на тиждень.

Власник кавярні додає, що сама процедура отримання копії фільму не проста, бо потрібно замовляти копію і попереджати правовласника за 7 днів. Хоч це і досить незручно, але такі умови контракту. Самі ж фільми для перегляду зможуть обирати глядачі. Для цього на сторінці кавярні «Чорна кішка — білий кіт» створюватиметься спеціальний івент-пост із голосуванням про те, який фільм буде першим.

Валерій Сиверчук додає, що кінотеатр планує співпрацювати не лише з компанією «Артхауз Трафік». Наприклад, хочуть закупити ліцензію на публічний показ у кабельного оператора «Воля», котрий пропонує спеціальні пакети для кав’ярень з правом публічного показу.

  • Окрім цього, тривають перемовини з режисерами. Є вже перші позитивні результати. Але в більшості випадків правами на картини володіють не режисери, а прокатчики – а вони з приводу безкоштовних показів не надто в захваті. Але вода камінь точить, – говорить Валерій.

У колекції фільмів «Артхауз Трафік» доволі багато фільмів з позначками 16+ та 18+, то вони демонструватимуться виклюкно після 22.00, а фільми з вираженим насильством взагалі не показуватимуть.

Фото зі сторінки кав’ярні «Чорна кішка – білий кіт» та «Артхауз Трафік»

Позначки: , , , , , , , , , ,

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією