У Вінниці відкриють українсько-китайський Центр біомедичних технологій

Про те, що на базі Вінницького національного технічного університету створять науково-дослідний Центр біомедичних технологій повідомляє прес-центр ВНТУ.

Учені Вінницького національного технічного університету уже багато років співпрацюють з китайськими навчальними закладами та організаціями. У рамках науково-технічної співпраці відбулося відкриття китайсько-українського Центру новітніх та прикладних інноваційних технологій на базі науково-технічної компанії Rensenzeer (Hebeiprovince) New Energy Technology Co., Ltd, Вінницького національного технічного університету та Українського державного хіміко-технологічного університету.

А ось в продовження науково-технічної співпраці з китайськими партнерами, а саме Хебейським університетом інженерії, буде створений науково-дослідний Центр біомедичних технологій. Про це розповів проректор з наукової роботи ВНТУ Сергій Павлов, який у травні перебував у Китаї, в провінції Хебей.

Професор Сергій Павлов на міжнародному форумі

  • Це спільний українсько-китайський медичний науковий центр, – каже Сергій Павлов. – Це більше науковий центр. Там будуть створювати нові технології, системи, методики. Приміром, у напрямку біомедичної оптики – прилади для оцінювання периферійного кровообігу. Системи реабілітації хворих за допомогою фотонних та лазерних технологій, що будуть направлені на визначення порушень у напрямку серцево-судинних порушень. Це ультразвукова діагностика, системи діагностики та лікування при треморі, реабілітації при переломах. Ще є розробки, які стосуються медичного університету, то будемо залучати і наш Вінницький національний медичний університет.

Тобто, фактично буде два відділення, що працюватимуть на базі Хебейського університету інженерії та ВНТУ. Вони проводитимуть спільні конференції та форуми, займатимуться підготовкою публікацій. А от фінансові затрати на розвиток центру, як повідомив Сергій Павлов, беруть на себе китайські партнери.

Під час презентації концепції науково-дослідної лабораторії

У вересні, коли до Вінниці приїде президент Хебейського університету, обговорюватимуть напрямки роботи центру й узгоджуватимуть план дій.

Фото – machinedesign.com, прес-центр ВНТУ

Позначки: , , , , , , ,

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
  • Владимир Михальчук

    Щось китайці останнім часом проявляють не малу зацікавленість в нашій країні. І дійсно ми вже маємо з ними спільні риси, не по росту економіки на жаль, а по дурницям типу блокування соц. мереж.Добре, що хоч в нас то все можна обійти через такі речі як Фрію до прикладу.