У Вінниці відбудеться дитячий шаховий чемпіонат України за унікальним форматом

У серпні в місті проведуть командний Всеукраїнський чемпіонат з шахів, а поки ДЮСШ №6 потрібно вирішити проблеми з опаленням, стільцями та столами.

Сьогодні в дитячо-юнацькій спортивній школі №6, яка спеціалізується на шахах та шашках навчаються понад 300 хлопчиків та дівчаток. За словами директора ДЮСШ №6, заслуженого тренера України з шахів Миколи Боднара, якщо в групах має навчатися 12-14 дітей, то насправді їх – 18-20 дітей. Більшість – хлопчики.

  • За рейтингом школа займає третє місце в Україні серед спортивних шахово-шашкових шкіл. Щоправда, бракує тренерів. Хоча б ще одного-двох і успіхи були б ще кращі. Всього працює 9 тренерів, а якщо порівнювати з містом Миколаєвом в яких 25 тренерів – успіхи у нас приблизно однакові, – розповідає Микола Боднар.

Діти можуть приходити на заняття з 4 років. Звісно, якщо дитина посидюча.

  • У нас є 5-річна дівчинка, яка нещодавно зайняла перше місце серед дітей в Могилів-Подільському. Вона вже має перший юнацький розряд в 5 років, а займається всього півроку, – каже Микола Боднар.

Уже наприкінці серпня в місті відбудеться перший командний чемпіонат України з шахів серед юнаків та дівчат від 2005 року народження та молодші. Він триватиме 5 днів. Вінниця запропонувала новий формат проведення чемпіонату – два хлопчики та одна дівчинка. Ідея належить директору закладу Миколі Боднару.

  • Це перший чемпіонат України в такому форматі, коли змагаються два хлопчика і одна дівчинка віком до 12 років. В основному чемпіонати проводять – три хлопчики і одна дівчинка, – розповідає перший тренер-викладач шахів ДЮСШ №6 Володимир Вусатюк.

Під час огляду закладу міський голова Сергій Моргунов дав завдання змінити в класах стільці та ігрові столи, а також розібратися з проблемами опаленням. Лише за два місяці в спортшколі було два проривання, як кажуть через застаріле обладнання. На усунення проблеми потрібно близько 150 тисяч гривень.

Позначки: , , , , ,

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією